Ilgai trunkančia įtartina tyla, artėjant reikšmingiems istoriniams ir kultūros renginiams, susirūpino rajono tarybos opozicija: ketvirtadienio vakarą pokalbio ji išsikvietė Petrą Blaževičių, savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėją. Ir tikėjosi aiškių atsakymų…
Oficialiuose tinklalapiuose – tyla
2018 m. švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, o 2019 m. Rokiškis taps Lietuvos kultūros sostine. Tai reikšmingi įvykiai ir laiko liko nebedaug, tačiau Rokiškyje įtartinai tylu – jokios informacijos, jokio viešinimo. Nei rajono savivaldybės, nei Kultūros centro, nei Krašto muziejaus, nei J. Keliuočio viešosios bibliotekos ar kituose oficialiuose tinklalapiuose nesisuka jokia net menkiausia žinutė, joks ženklas, kad artėja svarbūs įvykiai. Užtektų „įdarbinti“ vien logotipą „Rokiškis – kultūros sostinė“ ir be ypatingų pastangų viešinimas internetinės paieškos sistemose prasidėtų.
Nei idėjos, nei koncepcijos
P. Blaževičius pradėjo nuo biudžeto: papildomų lėšų Lietuvos šimtmečio renginiams paminėti negauta. Kitų metų renginių biudžetas lieka toks pat, kaip ir šiemet – 18 tūkst. eurų, todėl, pasak skyriaus, atsakingo už reikšmingų įvykių minėjimus, vedėjo, labai ką nuveikti sunku. Vis dėlto P. Blaževičius išsamiai ėmė vardyti visus planuojamus renginius, kurių maratonas turėtų prasidėti jau birželio 19 d. Paminėti buvo ir sporto renginiai, ir tradiciniai vargonų, klasikinės muzikos, teatro festivaliai, zumbos tarptautinis festivalis, Naujųjų metų sutiktuvės. Opozicija replikavo, kad tai įprastiniai Rokiškio renginiai, tik įvilkti į šimtmečio etiketę. Gal tai ir nėra blogai, tačiau turi būti ir išliekamoji vertė.
Čia ir paaiškėjo, kad aiškios idėjos ir koncepcijos, kaip Rokiškis minės Lietuvos šimtmetį, nėra. Ir didesnis ar mažesnis biudžetas reikalo tokiu atveju nepataisys. Yra minčių, kad pagrindinės datos būtų paminėtos daugelyje Rokiškio miesto vietų ir būtų skirtos tikslinėms auditorijoms. Opozicija suabejojo tokios koncepcijos prasmingumu, primindama, kad į renginius ir taip susirenka mažai rokiškėnų, o jeigu jie bus išsklaidyti, juose dalyvaus galbūt tik jų organizatoriai.
Ir iš tiesų – ar nebus kaip toj pasakoj: „Ir aš ten buvau, alų midų gėriau, per barzdą varvėjo, o burnoj nieko neturėjau“?
Vis dėlto organizatoriai nepasidavė. P. Blaževičius priminė, kad Kultūros centras turi naują kompetentingą direktorę ir reikia leisti jai įgyvendinti idėjas. Be abejo, šiuolaikinėje rinkodaroje labai plačiai naudojama tikslinių grupių idėja, norint segmentuoti dideles auditorijas. Bet ar šiuo atveju galime kalbėti apie dideles auditorijas, kai Rokiškyje telikę apie 13 tūkst. gyventojų?
Gal vertėtų pajėgas ir biudžetą sutelkti į vieną kitą įsimintiną renginį, skirtą visiems rokiškėnams? Gal vertėtų šia proga ką nors sukurti ir palikti ateinančioms kartoms? Gal kokį Šimtmečio parką ar medžio skulptūrų parke įrengti Šimtmečio skverą, skulptūrų, sukurtų šiai progai, alėją?.. Juk ne kiekvienas miestas turi tokį unikalų paveldą, kuriam pradžią davė garsusis medžio drožėjas Lionginas Šepka.
Plačiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“
Taigi vagonis atrodo vagia is biudzeto, taigi buvo video paviesintas, kaip norejo masina pavogt :DDDD
Vieni dirbo trisdešim metų, kiti išdraskė per du metus, o nori, kad pastatytų ant kojų per mėnesį.
O tai ir Rokiškio lėlių teatras nepasirodys?
nuseno Blažys. Metas jį atleisti už tokią nekompetenciją.