Gimtasis Rokiškis Akcentai Ar ateinantį rudenį Galimybių pasas suteiks galimybių?

Ar ateinantį rudenį Galimybių pasas suteiks galimybių?

398
0

Praėjusios savaitės rytą pradėję „kaukti“ telefonai privertė širdį nusiristi į kulnus – nepaprastieji įspėjimai džiaugsmo nesuteikia. Tąkart Sveikatos apsaugos ministerija svarbiuoju įspėjimu dėkojo pasiskiepijusiems, o to dar nepadariusiems pranešė, kad vakcina paruošta. Nejaugi tokiais įspėjimais žmonės skatinami vakcinuotis, pagalvojau.

Pirmadienį gavau antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę. Pagaliau. Pamenu, po pirmosios sąnarius maudė, bet džiaugiausi, kad galva veikia – neiškritau iš rikiuotės, galėjau dirbti. Antroji dozė buvo dar „lengvesnė“, jokių sunkių šalutinių poveikių, ir vėl – tik džiaugsmas. Žinoma, tas džiaugsmas – ne todėl, kad be galvos skausmo ar aukštos temperatūros „įsisavinau“ antrąją vakciną, o dėl to, kad netrukus turėsiu imunitetą, gausiu Galimybių pasą ir galbūt jau rudenį, prasidėjus peršalimo ligų sezonui, juo pasinaudodama galėsiu ne užsidaryti namuose, o lankyti pasiskiepijusius tėvus ir draugus, kaip ir visą vasarą.

Vis garsiau šnekama apie karantino sugrąžinimą, apie Galimybių paso įvedimą, nes virusas šiuo metu daugiausiai plinta tarp jaunų, dar nepasiskiepijusių žmonių. Kaip rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys, daugiausiai Rokiškio rajone pasiskiepijo 65–69, 70–74 ir 35–44 metų gyventojai. Galbūt tarp mūsų jaunimo tas virusas labai nesiautėja, nes čia aktyviai skiepijasi ir 25–34 metų gyventojai, pernelyg smarkiai neatsilieka 16–24 metų grupė. Turime ir 12–15 metų vakcinuotųjų – natūralu, šios grupės gyventojų paskiepyta mažiausiai, tačiau, kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo.

Nors daugelis vasaros metu stengiasi mėgautis atostogomis, šiluma ir kuo labiau atsiriboti nuo jau įgrisusios pandemijos, socialiniuose tinkluose neįmanoma nepastebėti įvairių antraščių: „Karantinas bus įvedamas tik nepasiskiepijusiems“, „Pandemija plinta tarp nepasiskiepijusių žmonių, todėl Galimybių pasas turės sugrįžti“, „Testo Galimybių pasui Vyriausybė nebekompensuos“, „Intensyvėja privalomas periodinis testavimas“… Lygiai tiek pat daug straipsnių apie mobiliuosius vakcinacijos punktus prie lankytinų vietų, apie šių skiepų naudą. Todėl kartais kyla klausimas, kodėl kai kurie žmonės vis dar nepripažįsta mokslo ir nori tikėti, kad viruso nėra, kad skiepai kenkia sveikatai, kad virusas jau praeity. Deja, virusas ateity ir, kaip sako specialistai, su juo dar teks gyventi.

Dėl pasyvaus skiepijimosi nuo liepos 26 d. įsigaliojo privalomas periodinis testavimas nevakcinuotiems žmonėms. Maža to, jis intensyvės. Nors šįkart ne apie tai, tačiau pranešama, kad reguliariai tikrintis sveikatą privalės COVID-19 nepersirgę ir nepasiskiepiję tam tikrų sektorių ar veiklos sričių darbuotojai. Atsisakęs ar dėl kitų priežasčių neatlikęs privalomo periodinio testavimo, darbuotojas gali būti netgi laikinai nušalintas nuo darbo. Testuotis teks darbuotojams, dirbantiems krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenims, užsiimantiems laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palies ir viešojo maitinimo paslaugų bei mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu. Kol vieni nori skiepytis ir gyventi kaip įmanoma įprasčiau, kiti tą daryti atsisako – juk tai apsisprendimo laisvė.

Reikia tikėtis, kad pasiskiepijusiems žmonėms Galimybių pasas tikrai padovanos daugiau galimybių. Viliuosi, kad šiemet per didžiąsias šventes tai bus raktas vykti pas tėvus (sunku net prisiminti pernykštes šventes be šventinės nuotaikos), tikroms galimybės veikti, o ne užsidaryti namuose.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus