Vieno iš šešių Lietuvos keliais važinėjančių automobilių rida suklastota, todėl vairuotojai turėtų būti atidūs rinkdamiesi naują transporto priemonę. Didžiausia galimybė susidurti su sukčiais atsiranda perkant automobilį, kainuojantį nuo 5 iki 10 tūkst. eurų – net 16,8 proc. šiai kainų kategorijai priklausančių transporto priemonių odometro rodmenys buvo suklastoti.
Pigiausių, iki 5 tūkst. eurų, automobilių rida taip pat dažnai klastojama – 16,6 proc. visų šios kainų kategorijos transporto priemonių turi atsuktą ridą. Automobilio suklastota rida reali vertė bus mažesnė, taip pat bus sunku planuoti jo priežiūrą.
Saugiausios naudotos transporto priemonės kainuoja daugiau nei 45 tūkst. eurų, tačiau net ir tarp jų 10,4 proc. turi suklastotą ridą.
„carVertical“ inform.
Ar rokiškėnai susiduria su automobilių ridos klastojimu?
Laurynas Mišanovas
Nesenai pirkau automobilį. Jo istorija man žinoma, tai nebijojau ir netikrinau. Tokių vertų straipsnio istorijų negirdėjau ir neteko pačiam susidurti, tik girdėjau nusiskundimų iš kitų: pavyzdžiui, sunkvežimį nusipirkai prieš 4 metus, nežinojai, kad rida atsukta, „Regitra“ taip pat to nepasakė, o pagal dabar įsigaliojusius įstatymus po poros metų nebegalėsi jo eksploatuoti?
Redas Matuzonis
Jau keleri metai perku automobilius tik tiesiai iš JAV. Ten visada tikra istorija, pasitikrinti galima „Carfax“ puslapyje ir stengėsi automobilių ieškoti pas patikimus draudikus. Gali pažiūrėti, ar automobilis nebuvo pakliuvęs į kokius įvykius, ar laiku suteikto serviso paslaugos ir t. t. Dėl klastojamų istorijų pardavėjais iš Europos Sąjungos nepasitikiu, nebent automobilį pirktum tiesiai iš atstovybės.
Egidijus Katinauskas
Autoservise dažnai tenka susidurti su automobiliais, kurių rida yra atsukta. Užtenka pažvelgti į vairuotojo sėdynę, pedalų būklę, vairo, pavarų perjungimo svirtį ir matome, jog rida gerokai didesnė, nei rodoma automobilio skydelyje. Esame turėję kuriozų: atvaręs automobilį klientas pasakoja apie 90 tūkst. km ridą, o prisijungę kompiuterį prie pavarų dėžės matome, jog ji jau prasukusi 490 tūkst. km.
Audrius Dilys
Nesu iš tų žmonių, kurie dažnai keičia automobilius. Pirkdamas jį visada pasižiūri bendrą automobilio būklę, pabendrauji su pirkėju ir tiesiog perki arba neperki. Jei mano automobilių spidometras ir buvo atsuktas, aš to nežinojau. Esu girdėjęs, kad ridą daug kas atsukinėja ir ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, tačiau dabar yra programėlių, kur gali pasitikrinti automobilio istoriją.
Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“