Ne Chruščiovo laikai, kai lėmė telefoninė teisė
Minėtas punktas iki šiol skelbė, kad Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai ir/arba visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip trečdalį komisijos narių.
Tarybos narys Egidijus Vilimas kolegas bandė įtikinti balsuoti už kiek kitokią sprendimo redakciją – pritarti visiems reglamento pakeitimams, išskyrus 224 dalį, kuri ir uždraudžia dalyvauti seniūnaičiams. E. Vilimo nuomone, taip būtų daugiau viešumo, priimami teisingi sprendimai, nes nevyriausybininkai labai aktyvūs.
Tikinimus, jog tai Vyriausybės sprendimas, opozicija atmetė, nes prieš posėdį gavo iš Vyriausybės atstovo Sigito Rudoko elektroninį laišką, kad visuomenės narių dalyvavimą ar nedalyvavimą tokiose komisijose apsprendžia savivaldybės veiklos reglamentas. Jungtiniame komitetų posėdyje pirmadienį, klausydamasis Teisės ir personalo skyriaus vedėjos Reginos Strumskienės paaiškinimo, kad buvo toks Vyriausybės atstovo raginimas telefonu, E. Vilimas replikavo, „jog seniai praėjo Chruščiovo laikai, kai lėmė telefoninė teisė“.
Dauguma E. Vilimo nepalaikė
Už E. Vilimo pasiūlymą nebuvo balsuojama, nors ne vienas tarybos narys prašė palaikyti. „Nevyriausybininkai mums padeda atkreipti dėmesį į įvykius, kurių kartais ir nepamatome, todėl prašau nepasirinkti autokratinio valdymo“, – kalbėjo Algis Čepulis.
„Oficialiai pareiškiu, kad pilietinės visuomenės menkinimo procedūroje nedalyvausiu“, – prieš balsuojant kalbėjo tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė. „Negaliu palaikyti 224 punkto išbraukimo“, – teigė Lina Meilutė-Datkūnienė. „Nepatinka, kad klaidinami tarybos nariai lyg tai yra kažkoks nurodymas iš viršaus. Tokio nėra. Čia yra kažkoks susigalvojimas viduj. Aš suprantu, gal tos Antikorupcijos ir Etikos komisijos nepatogios, gal reikia padaryti patogias. Muziejuje balkonas tvarkytas už didelius pinigus, neseniai buvau – vis tiek varva. Kad nekeltų kažkas vėjų, geriausia pasidaryt, kad ten būtų patogūs žmonės, geriausia vienos partijos nariai. Tegu būna kaip prieš trisdešimt metų – gali vakare susitart, koks sprendimas bus. Yra gal žmonių, kurie norėtų grįžti prie to. Bet aš nenoriu. Laidokit demokratiją be manęs. Jeigu jau norit, tai laidokit“, – kalbėjo Irmantas Tarvydis. Antanas Vagonis klausė, kodėl tai nebuvo svarstyta reglamento komisijoj, kurios pirmininkas Algis Kazulėnas pristatė minėtą klausimą. Atsakymo taip ir nesulaukta.
Nebereikės 37 centų
Anksčiau mūsų laikraščiui G. Girštautas yra sakęs, kad visuomenės atstovams už darbą komisijoje valandai mokami 37 centai. „Į antikorupcinius reikalus reikia reaguoti greitai, todėl ir yra paskirti Antikorupcijos komisijos atstovai seniūnijose – vietiniams žmonėms greičiau ir patogiau kreiptis į juos tiesiai“, – tuomet kalbėjo pirmininkas.
Siekia sumaišties?
„Keista, kad tarybos nariai ištraukia raštą prieš balsavimą, neparodo kitiems nariams. Tuo, manau, siekiama ne priimti sprendimą, o sukelti sumaištį“, – jau priėmus reglamento pakeitimus sakė R. Godeliauskas.
Tauta šioje grupėje mato tik vieną opozicijos atstovą Antaną. Kiti…
Įdomiai čia valdantieji sugalvojo. Nė nebūčiau pamaniusi. Apskritai pastebėjau, kad savivaldybė ėmė slapstyti savo užkulisius ir patamsius, kad netyčia neišlįstų kokia blogybė.