Užtruko penkerius metus?
Socialiniuose tinkluose tokiu pranešimu su klausimu „Ką su juo daryti?“ pirmasis pasidalino daugeliui žinomas fotografas ir video operatorius Darius Baltakys. Jis teigia nesupratęs, kaip ne tik jo žemės valda, bet ir namas atsidūrė toje kelio apsaugos zonoje, nes namas senesnis už šalia einantį kelią, tad, logiškai mąstant, ne namas turėtų priklausyti kelio zonai, o kelias namo zonai. Komentatoriai, kurių ne vienas taip pat gavo tokius „Via Lietuva“ pranešimus, tik spėliojo, kokios gali būti buvimo toje zonoje pasekmės. Vieni sakė, jog bus draudžiama bet kokia statyba, renovacija bei remontas, kiti juokavo, jog turintys tokias zonas galėtų kooperuotis, statyti šlagbaumus ir rinkti pravažiavimo per jų žemes mokestį.
Visi suglumę, kam praėjus beveik penkeriems metams nuo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo įsigaliojimo 1920 metų sausio 1 d. reikėjo dabar siųsti šiuos laiškus.
Imtis veiksmų nereikia
„Via Lietuva“ klientų aptarnavimo komanda, paklausta apie minėtus laiškus bei jų pasekmes, atsakė, jog siunčiami laiškai yra tik informacinio pobūdžio pranešimai ir jokių būtinų veiksmų juos gavusiems imtis nereikia. Neribojama jų turimuose sklypuose ir žemės ūkio veikla. Nebent planuojama statyti kelio apsaugos zonoje antžeminius statinius. Tokiu atveju teks projektą derinti ne tik su architektais, bet ir su „Via Lietuva“. Tiesa, jei dėl priklausymo kelio apsaugos zonai patirsite kokių nors nuostolių, jūs turite teisę į kompensaciją, kas taip pat išdėstyta minėtame laiške. Tik norint gauti šią kompensaciją jums teks su prašymu pristatyti dar 16 dokumentų, pagrindžiančių jūsų teisę į išmoką.
Gavom ir mes kitoje savivaldybėje. Pas jus ten statys vėjo elektrines? Pas mus ir. O jų pervežti esamais posūkiais negali. Spręskit patys ar tai susiję.