Pirmiausia, jei trumpai, IPTV televizija – tai televizija, kurią žiūri per internetą. Taip, viskas taip paprasta. Pamiršk antenas, kabelius ar kokį palydovą ant stogo – čia pagrindinis žaidėjas yra tavo interneto ryšys. Pavyzdžiui, „Netflix“ ar „YouTube“ – tai irgi IP televizijos dalis, tik, žinoma, be įprastų televizijos kanalų. Bet kai kalbame apie IP televiziją kaip paslaugą, dažniausiai turime galvoje tai, ką siūlo interneto tiekėjai ar specializuotos platformos: gyvi kanalai, įrašai, netgi galimybė sustabdyti ar atsukti tai, ką praleidai. Skamba patraukliai, tiesa? Bet ar tai tinka visiems?
IP televizija – patogu ir modernu
Pradėkim nuo gerų dalykų. IPTV televizija yra velniškai patogu. Nori žiūrėti serialą iš pradžių, nors jis jau rodomas per kanalą? Jokios problemos. Reikia atsukti svarbią futbolo rungtynių akimirką, kad įsitikintum, ar teisėjas buvo teisus? Prašom. Viskas veikia lengvai ir greitai. Be to, daugelis IP televizijų platformų leidžia žiūrėti ne tik per televizorių, bet ir per telefoną, planšetę ar kompiuterį. Esi virtuvėje ir gamini vakarienę? Pasidedi telefoną šalia ir toliau žiūri savo mėgstamą laidą. Technologijos!
Dar viena gera naujiena – čia beveik nėra reklamos. Gerai, jos kartais pasitaiko gyvuose kanaluose, bet didelėje dalyje IP televizijų paslaugų gali netgi sumokėti šiek tiek daugiau ir jų atsikratyti. Galų gale, kas gi šiandien nori žiūrėti tą pačią skalbimo miltelių reklamą dvidešimtą kartą?
Bet ar tikrai viskas taip gražu?
O dabar pakalbėkime apie minusus. Pirma, interneto greitis. Jei tavo interneto ryšys nėra greitas ir stabilus, IP televizija gali tapti nervų išbandymu. Tiesioginė laida? Stop kadrai. Serialas? Kraunasi. Futbolas? Ai, vėl sugadino nuotaiką. Taigi, jei tavo internetas stringa ar gyveni vietovėje, kur jis nėra pats geriausias, gali būti, kad IP televizija tau netiks.
Dar vienas dalykas – kaina. Taip, nors iš pradžių gali pasirodyti, kad IP televizija yra pigesnė nei kabelinė, viskas priklauso nuo paslaugų paketo. Jei pradedi rinktis daugiau kanalų, pridedi sporto ar filmų paketus, staiga pamatai, kad kaina ne tokia jau maža. Be to, dažnai reikia papildomo įrenginio – priedėlio, kuris taip pat kainuoja. Nors kai kurios platformos jau leidžia naudoti televizorius tiesiogiai, tačiau tai dar ne visur yra standartas.
Kam IP televizija tikrai tinka?
Jeigu esi jaunas, aktyvus, mėgsti viską valdyti per telefoną ar planšetę – IP televizija tau bus puikus pasirinkimas. Viskas modernu, lankstu ir pritaikoma pagal tavo poreikius. Taip pat, jei mėgsti keliauti ar tiesiog gyveni per kelis miestus – galėsi žiūrėti savo televiziją bet kur, kur yra internetas.
Tačiau vyresnioji karta dažnai žiūri į IP televiziją įtariai. Kodėl? Visų pirma, tai nauja technologija, kuriai reikia truputį daugiau pastangų įsigilinti. Antra, ji dažnai reikalauja „protingo“ televizoriaus arba papildomo įrenginio. O trečia – jei žmogus nėra labai draugiškas su internetu, visa ši sistema gali pasirodyti paini.
Tai ar verta?
Vienareikšmio atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo tavo poreikių, gyvenimo būdo ir netgi techninių galimybių. Jei esi technologijų mėgėjas, nori daugiau lankstumo ir mažiau reklamos, IP televizija – puikus pasirinkimas. Bet jei gyveni vietovėje su prastu internetu ar tiesiog mėgsti tradicinį kanalų perjunginėjimą su pulteliu, galbūt verta likti prie senos geros kabelinės televizijos.
Galų gale, niekas neprivers tavęs pasirinkti vieno ar kito. Bet viena aišku – IP televizija yra ateitis. Gal dar ne visiems tinkama, bet pamažu vis labiau pritaikoma visiems. Ir kas žino, gal net pats to nežinodamas, vieną dieną perjungsi savo mėgstamą kanalą… ir pastebėsi, kad tai jau ne kabelinė, o ta pati IP televizija.
Užs. R0716