Asmeninių ir GR archyvų nuotr.

Mamos praplėtė problemų ratą

Sausio 5-osios „Gimtojo Rokiškio“ numeryje rašėme apie „pamestus“ Laibgalių vaikus, kurių tėvai negauna mokyklinio autobusiuko atvežti atžalas į Juozo Tūbelio progimnaziją ir iš jos pasiimti. Po straipsnio sureagavo ne viena mama. Šią problemą jos papildė naujais niuansais. „Tai gerai, kad nors priima į mokyklą. Jie turi kažkokią nerašytą taisyklę, kad priimami vaikai, kurie registruoti Rokiškio mieste. Labai gaila, kad kaimų vaikai neturi lygių teisių. Tėvams reikia meluoti adresus, kur gyvena vaikai, kitaip prašymai net nepriimami. Šiais metais tiesiai šviesiai parašėme namų adresą, visaip bandė aiškinti, kad jiems nepriklauso kaimas. Priėmė su sąlyga, kad administracija pagalvos. Čia taip vyksta XXI amžiuje. Nei vežioti prašome,  tik priimti“, – pasakoja Meldučiuose (Jūžintų sen.) gyvenanti Justina Vingrienė. O keisčiausia, anot Justinos, kad jų (J. Tūbelio progimnazijos – aut. past) priėmimo tvarkoje parašyta – „priimami visi savivaldybės teritorijoje gyvenantys vaikai“.

Toks skirstymas reikalingas kaip principas, jei kažkur trūksta vietų

Aurimas Laužadis

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas

Tokių dalykų, kad nepriimtų, nežinau. Tačiau galėjo būti kažkur pilni klasių komplektai. Jei komplektas pilnas, žiūrima pagal teritorijas. Toks skirstymas reikalingas kaip principas, jei kažkur trūksta vietų. Toje tvarkoje surašyta, kuriai mokyklai priklauso kaimų vietovės arba konkrečios gatvės Rokiškyje. Nuo devintos klasės teritorijos nebeskirstomos.

Dėl pradinukų gal buvo pavieniai atvejai. Dažniausiai pirmose klasėse. Prisimenu situaciją, kai trys pirmos klasės buvo visiškai užpildytos – po dvidešimt keturis vaikus. Tokiu atveju kelis yra tekę nukreipti į kitą mokyklą nei prašyta.

Aišku, kad tėvai taip nenori, bet toks kriterijus visur, ne tik pas mus. Dabar apskritai rengiama centralizuota priėmimo tvarka visoj Lietuvoj.

Kelionės išlaidas savivaldybė sumoka

Arūnas Skardžius

Rudolfo Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus vedėjas

Realiai tų, kurie gyvena kaime, patys neatsivešim. Bet tėvams kelionės išlaidas savivaldybė sumoka. O kurie arčiau gyvena, pavyzdžiui, Kavoliškyje, maršrutiniai autobusai atvažiuoja. Kiti mūsų mokiniai, baigę pamokas bendrojo lavinimo mokyklose, ateina į Choreografijos skyrių. Kad ir anksčiau nei jiems čia prasideda pamokos. Palaukia, pabūna, kol ateis jų laikas. Pradinukus dažniausia tėvai vežioja. Na, aišku, sudėtinga tėvams vežti parvežti. Laukti reikia. Bet kurie labai nori, vis tiek mokosi. Anksčiau apmokėjimo už vežiojimą nebuvo, dabar  keleri metai yra. Jau prieš pandemiją pradėta mokėti. Lyg ir Algis Kazulėnas tokį dalyką pasiūlė, ir tarybos nariai pritarė. Kol to apmokėjimo nebuvo, mes, mokykla, darydavom nuolaidų – tiems, kas važinėja iš kaimų, buvo numatyta pusė mokesčio. Kai pavėžėjimą sutvarkė, nuo mokesčio atleidžiam tik tuo atveju, jei įstaigą lanko du vaikai.

Kai vežioja tėvai, jie privalo kasmet pateikti mums techninį automobilio pasą, draudimą, nes tas, kuris vežioja, pasirašo, yra atsakingas. Žinoma, kita kalba, jei neturi automobilio.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ona
Ona
2024 16 sausio 20:06

Tikra tiesa nenori kaimo vaikų vežti,mokyklas jungia,atstumai begalo dideli,įRokiškį nevežioja nors ir mažesnis atstumas,veža daug didesniu atstumu,nes kaime trūksta vaikų.Vien nuo ilgos kelionės vaikas pavargsta.Tikra betvarkė.

Rekomenduojami video: