Auksinis ūsas, dar kitaip vadinamas naminiu ženšeniu, gyvuoju plauku, Veneros plauku, o jo mokslinis pavadinimas Kvapioji kalizija, kurios tėvynė Meksika. Liaudies medicinoje jistikrai plačiai naudojamas. Jo sultimis, tepalais, arbatomis ir užpiltinėmis gydomos virškinamojo trakto ligos, bronchinė astma, žaizdos, nudegimai, alergijos, balso stygų pažeidimai, nusilpęs imunitetas. Gydymui naudojami augalo ūsai, lapai, stiebai. Visgi, prieš pradedant vartoti šio augalo sultis ar pasigamintas užpiltines, dėl dozavimo ir paruošimo būdo reikėtų pasitarti su gydytoju, nes kai kam šis augalas gali sukelti stiprią alergiją, pažeisti balso stygas ir panašiai.
Šį augalą galima naudoti ir ruošiant valgį (sriubas, salotas, užtepėles, apkepus, pyragus) bei gėrimus. Jis suteikia maloniai rūgštoką skonį.
Pats auksinis ūsas labai nereiklus augalas, vasarą jį netgi galima išnešti į lauką, bet geriau laikyti ten, kur nesiekia tiesioginiai saulės spinduliai, kurių jis nemėgsta, o žiemą šiltesnėje vietoje, bet laistant rečiau.