Asmeninių archyvų nuotr,

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Elmonienė pateikė duomenis, kaip pakoreguoti egzaminai. Pasikeitė šių valstybinių brandos egzaminų pasirinkimai:

Užsienio kalbos (anglų) laikys 63 (buvo 169);

Istorijos – 85 (buvo 88);

Matematikos – 176 (buvo 185);

Biologijos – 70 (buvo 78);

Chemijos – 34 (buvo 39);

Fizikos – 34 (buvo 36);

Informacinių technologijų – 23 (buvo 24).

Nesikeitė lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, užsienio kalbos (rusų) brandos egzaminų pasirinkimai.

Rajono abiturientų klausėme jų apsisprendimo.

Gustas Kligys

Pasirinkau matematikos, lietuvių ir anglų kalbų, istorijos ir technologijų egzaminus. Galvodamas apie ateitį ieškojau mokslų, susijusių su sportu, bet neatmečiau galimybės stoti ir į inžineriją. Labai sunku susidėlioti savo ateitį, nes egzaminai nelengvi, labiausiai jaudinuosi dėl matematikos, kartais atsiranda abejonių, ar pajėgsiu išlaikyti. Stengiuosi labai daug negalvoti, kur stosiu, nes gali viskas pasikeisti neišlaikius vieno ar kito egzamino.

Kristupas Spundzevičius

Esu pasirinkęs lietuvių, matematikos, anglų kalbos ir geografijos egzaminus. Labiausiai laukiu anglų ir geografijos egzaminų, nes šių dalykų pamokos man labiausiai patinka, o labiausiai jaudinuosi dėl lietuvių, be kurio jokio atestato neišvysiu. Dėl matematikos egzamino ir jaudinuosi, ir nelabai, laikas parodys, kokias užduotis gausime.

Labai sunku planuoti ateitį, nes dar neįsivaizduoju, ką veiksiu po mokyklos ir kokį kelią rinksiuosi, viską pamatysiu ir nuspręsiu tik po egzaminų. Manau, egzaminų sistema Lietuvoje yra gera. Ką rinksiesi ir veiksi gyvenime, priklauso tik nuo tavęs ir tavo sprendimų, tad kiekvienas esame atsakingi už savo ateitį.

Dovydas Mačys

Esu pasirinkęs keturis egzaminus: lietuvių ir anglų kalbų, matematikos ir informacinių technologijų. Jų man reikės ateityje, tai bus susiję su profesija, kur noriu specializuotis. Truputį jaudinuosi dėl lietuvių kalbos egzamino, tačiau kiti manęs negąsdina.

Žinau, jog daugumai buvo sunku pasirinkti egzaminus, nes nežinojo, kuo tiksliai nori būti pabaigę mokyklą. Aš jau nuo 8-os klasės buvau apsisprendęs ateitį sieti su programuotojo darbu, tad pasirinkti egzaminus buvo lengva.

Egzaminų sistemoje nieko blogo nematau. Visgi esu girdėjęs iš kitų mokinių, jog ministerija galėtų pasisemti idėjų iš Suomijos mokyklų veikimo principo.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: