Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokiais svarbiais darbais ir planavimais šiandien užimta bibliotekos direktorės galva?

Viskuo: nuo įvairių raštų pildymo ir 2023 m. bibliotekos veiklos ataskaitos kūrimo, medijų ir informacinio raštingumo programų įgyvendinimo rajone iki filialų remontų, šildymo ir kitų darbinių klausimų sprendimo, užduočių ir darbų paskirstymo.

Kas savaitę organizuoju pasitarimus su skyrių vedėjais, projektų, renginių, parodų organizatoriais. Kasdien vis labiau džiugina kolektyvo komandinis darbas, darbuotojų kūrybiškumas, nuoširdus noras idėjomis ir darbais prisidėti prie bendrų veiklų.

Šią savaitę pateiksime projektą Lietuvos kultūros tarybos Atminties institucijų programai. Numatytomis veiklomis norime padovanoti gyventojams bibliotekinę kultūrinių renginių programą, skirtą Rokiškio 525-osioms įkūrimo metinėms.

Šiuo metu aktualiausias darbas – pavaduotojo konkurso organizavimas. Taip pat svarbus ir J. Keliuočio viešosios bibliotekos Rokiškio miesto filialo vyresn. bibliotekininkės konkursas (terminuota sutartis –  darbuotojos vaiko auginimo laike).

– Kiek pamenu, rašant apie biblioteką visuomet kildavo klausimas, kiek per metus skiriama lėšų įsigyti naujoms knygoms. Kiek šiemet skirta ir ar to pakanka?

Šiais metais J. Keliuočio viešajai bibliotekai knygoms įsigyti Lietuvos kultūros ministerija skyrė –35 996 tūkst. Eur, t. y. 996 Eur daugiau nei 2023 metais. Žinant, kad knygų leidyba nuolat brangsta, tikimės, kad skaitytojams pasiūlysime bent ne mažiau, kiek praėjusiais metais. Neįsivaizduoju bibliotekos be popierinių knygų. Siekiame atnaujinti ne tik viešosios, bet ir rajono bibliotekų fondus. Kad ir kaip visuomenė taptų išmani, bibliotekai ir daliai gyventojų knygos visada liks reikalingos. Džiaugiamės ir dėkojame skaitytojams, knygų autoriams, kraštiečiams, dovanojantiems vertingų knygų, bet nedžiugina periodinių leidinių sumažėjimas, pabrangimas, finansavimo trūkumas jiems įsigyti bei pristatymo problemos. Tai ypač aktualu rajono bibliotekoms, kuriose periodika skaitoma aktyviausiai.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: