J. Tumo-Vaižganto gimnazijos tary- bos narė Virginija Kliaugienė (viršuje, kairėje), J. Tumo-Vaižganto gimnazijos di- rektorė Rasa Pranckūnienė ir Senamiesčio progimnazijos direk- torė Saulė Kazinavičienė.

Prieš metus – sprendimas dėl gimnazijos vietos

Priminsime, kad prieš mero rinkimus, maždaug prieš metus, „Gimtasis…“ rašė, „kad išeinantys valdantieji su rinkėjais atsisveikino istoriniu sprendimu – J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Senuosiuose rūmuose nebeliks gimnazistų“. Taigi šiemet J. Tumo-Vaižganto Senieji rūmai išleidžia šimtąją laidą, o nuo kitų mokslo metų visi keliauja į „Romuvą“. Rokiškėnų, kraštiečių, studentų prašymai leisti į šio klausimo sprendimą įsitraukti visuomenei nebuvo išgirsti.

Buvusi J. Tumo-Vaižganto Senųjų rūmų mokinė Neda Letukytė ir Senųjų rūmų mokinių prezidentas Pijus Raugalė rajono tarybos posėdyje prieš metus priminė, „kaip turi atrodyti demokratija“. Jie prašė nedaryti klaidos, nenaikinti Rokiškio pasididžiavimo ir identiteto. Tuomet tarybos nariai Jūratė Masteikienė, Algis Čepulis, Irmantas Tarvydis, Gintaras Girštautas, Virginijus Lukošiūnas prašė atidėti sprendimą. Meras Ramūnas Godeliauskas siūlymus daryti apklausas vadino politikavimu. Tuo tarpu klausiamas, ar nebuvo prieš keliolika metų padaryta klaida sujungiant „Romuvą“ ir „Vaižgantą“, Rokiškio savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis pripažino, kad didžiausia klaida, ką parodė laikas, jog tas sprendimas buvo priimtas pavėluotai ir dėl to nebuvo galima gauti lėšų „Romuvos“, ir ne tik jos, renovacijai.

Ir mokyklų atstovai, ir rajono vadovai rezonansinei pertvarkai ruošėsi beveik metus – susitikinėjo, sprendė, balsavo. Tiesa, už „uždarų durų“. Tik praėjusių metų vasario pabaigoje, plačiai paaiškėjus, ką ketinama daryti, visuomenė susiskaldė – vieni už „Romuvą“, kiti už „Vaižgantą“.

Vieni teigė, kad mokyklos nebelankantiems rokiškėnams tai neturėtų rūpėti. Kiti atvirkščiai – kad demokratiška visuomenė ir turi spręsti, nes gimnazija – visų rokiškėnų, senų ir jaunų, reikalas. Tada akcentuota, jog kol kas tai lokacijos klausimas.

O kaip J. Tumo-Vaižganto gimnazijos pavadinimas? A. Laužadis tuomet siūlė sudaryti atskirą darbo grupę, įtraukti istorikus.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Plevėsa
Plevėsa
2024 8 kovo 13:06

Prie būsimos Romuvos gimnazijos Taikos g. 17 nuo pėsčiųjų zonos galima privažiuoti tik duobėtu vienos eismo juostos keliuku, problema prasilenkti. Reikėjo pirma praplatinti privažiavimo kelią. Prie gimnazijos netelpa gimnazistų ir mokytojų auto.

ditė
ditė
2024 9 kovo 18:15
Atsakinėti į  Plevėsa

manau priimtas teisingas sprendimas,o dėl automobilių pastatymo juk .ne visiems gal ir būtina į mokyklą važiuoti automobiliu .

Rekomenduojami video: