Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip „Gimtajam…“ komentavo Sėlos rytinei apygardai, kuri apima Rokiškio rajoną,  atstovaujančio Seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas, faktiškai rinkiminių apygardų ribos sudėliotos. „Sėlos rytinės apygardos ribos keičiasi iš esmės. Ji, kaip ir anksčiau, apims visą Rokiškio rajoną, tačiau joje nebelieka Kupiškio 12 rinkiminių apylinkių. Vietoj jų jungiama didžioji dalis Zarasų rajono – Zarasų miestas ir dar apie 10 rinkiminių apylinkių, likusios kelios šio rajono apylinkės jungiamos prie Visagino“, – būsimus pokyčius pristatė T. Barauskas.

Pasak politiko, jis visą vasarą sekė, kaip dėliojamos būsimos rinkimų apygardų ribos. „Viena apygarda vidutiniškai turi apimti 34 000 gyventojų, nes Konstitucinis Teismas dar 2015 metais išaiškino, kad rinkimuose negali būti tarp apygardų didelių gyventojų skaičių skirtumų. Pagal naujas ribas, Sėlos rytinė apygarda turės daugiau: Rokiškio rajone daugiau kaip 24 000, Zarasų – per 10 000 rinkėjų. Pagal skaičiavimus, Sėlos rytinė apygarda kokiais 7 proc. viršys vidurkį. Taip padaryta todėl, kad šioje apygardoje yra daug senyvo amžiaus žmonių, o tai lemia didelį mirtingumą. Atsižvelgiant į tai, apygarda suformuota į ateitį, skaičiuojant, kad jau po kelerių metų rinkėjų skaičius joje susilygins su vidurkiu“, – sakė T. Barauskas.

Sėlos rytinei apygardai priklausiusios Kupiškio rajono rinkiminės apylinkės jungiamos prie Biržų. „Kiek žinau, kupiškėnai džiaugiasi. Rokiškiui iš esmės nesikeičia niekas, bet šioje apygardoje išsikėlusiems kandidatams į Seimo narius darbo tikrai padaugės, teks dirbti ir su Zarasų rajonu“, – sako T. Barauskas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vytautas
2023 13 rugsėjo 13:26

Labai geras sprendimas Rokiskieciams.Gal pagaliau po truputi atsiskiesim ir busine nors ne raudona apygarda..Zarasams vadovauja mete Liberalu sąjūdžio su dauguma.Dabartinio seimo nario panasiau kad neturime.Gal pavyks issirinkti dirbanti del rajonų seimo nari.

Rekomenduojami video: