Skaitytojo nuotr.

Redakcija gavo skaitytojo laišką, kuriame siūloma iškelti ir padiskutuoti Rokiškio miesto istorinės Ąžuolų gatvės eismo tema.

Skaitytojas rašo: „Sveiki, ar galima kada nors užvesti temą ir padėti tašką visam šitam nesusipratimui. Nejaugi niekas nemato, net seniūnas, kuris netoli gyvena ir tikrai puikiai žino problemą, bet visiems viskas gerai?

Rokiškio ežeras ir aplink jį tvarkomas kuo toliau, tuo vis gražiau, čia lankosi vis daugiau žmonių, taip pat –  vis daugiau automobilių. Būtent dėl jų ir yra problema. Jau buvo iškeltas klausimas ir priimtas stipriai apgalvotas, labai protingas  sprendimas riboti Ąžuolų gatvėje greitį iki 30 km/h, kartu pastatyti greičio ribojimo ženklai. Klausimas – kam jie rūpi, kas jais vadovaujasi?! 2 vairuotojai iš 10-ies? Užtektų tiesiog stabtelti keletą minučių ir suskaičiuoti, kiek automobilių važiuoja maždaug nustatytu greičiu. Norit įspūdingesnių greičių? Palaukite vakaro ar savaitgalio vėlesnio laiko. Ir tai tęsiasi, deja, jau ne mėnesį ar metus. Ko laukia valdžia?! Kol atsitiks nelaimė? Ar taip saugu pėstiesiems?

Sprendimas pats paprasčiausias – kaip visuose greituose ruožuose įrengti  greičio ribojimo kalnelius. Ir viskas! Visur tai pasiteisina, bet čia valdžia neįstengia šito sumąstyti arba tiesiog jiems tai netrukdo. Bet mes čia vaikštom su vaikais, gyvenam, matom ir girdim, kokiais greičiais skraido motociklai ir automobiliai.

Nežinau ko imtis, gal filmuoti normaliai važiuojančius ir lakstančius greitai, tada pateikti video ir gal tai jiems padėtų pamąstyti? Bet kurio žmogaus iš šios gatvės paklauskite, kaip vairuotojai laikosi kelio ženklų, manau, visi tą patį atsakys.“

Problemą mato, bet nėra pagrindo išskirti tik Ąžuolų gatvės

Nors skaitytojo laiške, visų pirma, paminėtas Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas, vis dėlto pagal naująjį Savivaldos įstatymą savivaldybėje Saugaus eismo komisijos pirmininko funkcijos atiteko rajono merui Ramūnui Godeliauskui. Į jį ir kreipėmės klausdami, ką jis mano apie eismą Ąžuolų gatvėje – yra čia problema ar nėra?

Pasak rajono mero, šioje gatvėje yra nustatytas 30 km/h greitis, vairuotojai privalo laikytis šio ribojimo. Ne kartą kalbėta su miesto policija, kad organizuotų čia reidus ir stebėtų, ar vairuotojai laikosi nustatyto greičio. „Žinau, kad policija ne kartą tokius reidus organizavo, matavo automobilių greitį, tačiau kažkokių įspūdingų pažeidimų neužfiksavo“, – sako R. Godeliauskas.

Meras pridūrė, kad, be abejo, tų pažeidimų Ąžuolų gatvėje būna, kaip ir visur kitur mieste. „Kitose miesto gatvėse ir tvoras išgriauna, ir į namus ar pastatus atsitrenkia. Tų pažeidimų būna visur, tad išskirti tik Ąžuolų gatvės nėra pagrindo“, – teigia R. Godeliauskas.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…” 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rokiškėnas
Rokiškėnas
2023 26 rugpjūčio 20:26

Tie kurie skundžiasi, tegul vaikšto pėsčiųjų taku ir nebus problemų. Nėra logikos išvis ten 30 km/h ženklui, ženklo reiktų tik nuo sankryžos su Laisvės gatve iki Krašto muziejaus aikštelės, nes nuo Laisvės g. nėra pėsčiųjų tako ir žmonės dažnai eina gatvės pakraščiu (čia jau miesto valdžios apsileidimas, kad per tiek metų nesugebėjo įrengti pėsčiųjų tako).

Janina
Janina
2023 25 rugpjūčio 11:12

kaip visada meras nemato problemų niekur

Rekomenduojami video: