Asmeninių archyvų nuotr.

„Pasikartosiu turbūt šimtąjį kartą – Dainų šventė yra unikalus projektas ir jame dalyvaujantys žmonės yra šalies kultūros žiedas. Pasiruošimas Rokiškyje prasidėjo 2022 metais. Jau tada planavome, kokios bus veiklos ir kiek biudžeto lėšų reikės. 2023 metais pasirengimui išleidome 10 633 eurus. Meno mėgėjų kolektyvai pradėjo repetuoti kūrinius, siūdinosi kostiumus, pirko ir taisė instrumentus, organizavo teminius renginius.  Šiemet jau vyko nacionalinės atrankos. Šiais metais Dainų šventės finansavimas buvo iš dviejų šaltinių: Rokiškio rajono savivaldybės biudžeto 15 000 eurų, o dalyvių vežimui iš valstybės biudžeto turėjome 12 889 eurus. Iš Rokiškio dalyvavo 285 žmonės, įskaitant meno mėgėjus ir savivaldybės administracijos darbuotojus, kurie visą savaitę dirbo Vilniuje koordinuodami veiklas.

Grįžome, pailsime ir kalbėsimės, kuo džiaugiamės, o ką galima ateityje padaryti dar geriau. Nesvarbu, kad kita šventė tik po kelerių metų, pasiruošimą pradėsime jau kitais metais. Norėčiau, kad būsimos Dainų šventės atrankose dalyvautų daugiau mūsų rajono kolektyvų. Stengsiuosi, kad vadovai turėtų reikalingą metodinę pagalbą vos tik paaiškės programa, galbūt nacionalinio lygmens konsultantus. Jau žinau, kad daug dėmesio skirsime Rokiškio prisistatymui eisenoje, nes tai nėra tik eisena. Tai – proga prisistatyti. Pats gražiausias šių metų Rokiškio akcentas eisenoje buvo kraštietės Danutės Mažeikienės sukurtas šūkis „Rokiškio širdis gyva. Meilės vardas – Lietuva“. Į jį puikiai reagavo minia. Nors poetė ilgai kuklinosi, bet labai džiaugiuosi, kad pavyko ją įkalbėti“, – sakė Rokiškio savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė.

Mūsiškių dalyvių įspūdžiai, emocijos, nuotraukos visą savaitgalį liejosi socialiniuose tinkluose. O išsamiai apie viską – kituose „Gimtojo…“ numeriuose.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: