R. Keliuotytės nuotr.

Telefono ragelių niekas nebemėto

Kadangi kai kurie „Gimtojo…“ žurnalistai turi ilgametę bendravimo su savivaldybės specialistais patirtį, prisimena ir tokius laikus, kai net skyrių vadovai, išgirdę žurnalisto klausimą, tėkšdavo telefono ragelį. Tikrai iškalbingas atsakymas. Arba stumdydavo klausimus nuo vieno skyriaus kitam su išsisukinėjančiais atsakymais apie ne tas kompetencijas.

Dabar to nebėra, tačiau atsakymo aiškumas, operatyvumas, kokybė vis tiek labai priklauso nuo savivaldybės specialisto asmenybės ir kompetencijos. Pastebime, kad kuo kompetentingesnis savivaldybės specialistas, tuo mažiau kyla informacijos pateikimo problemų. Tokie specialistai nevengia viešumo ir nebijo prisiimti atsakomybės už savo atsakymų tikslumą.

Tačiau tenka susidurti ir su kitokia patirtimi. Tiesa, vis rečiau. Ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl bendros savivaldybės komunikacijos strategijos trūkumų su kai kurių specialistų atsakymais tenka pavargti, nes jie migloti, nekonkretūs ir nieko nepasakantys. Arba bandantys problemą ir atsakomybę permesti kažkam kitam, tas kažkas kitas – vėl atgal. Tokia tuščia gaišatis ir atsakymai apie nieką netenkina nei žurnalisto, nei skaitytojo.

Taigi, tenka kreiptis į patį merą arba administracijos direktorių, kad patikslintų ir išaiškintų. Tik klausimas – ar dėl apsemtų rūsių, sklypų, nepjautos žolės, lauko reklamos ir t. t. turi aiškintis meras, ar vis tik šias sritis kuruojantys specialistai?

Mes redakcijoje juokaujame, kad geriausias komunikacijos specialistas savivaldybėje yra meras. Kad ir todėl, kad visuomet sulaukiam atsakymo, o jeigu tuo metu būna užimtas, visuomet apie tai informuoja ir vėliau perskambina. Tai elementari komunikavimo kultūra, kuria turėtų persiimti visi savivaldybės darbuotojai.

Trūksta naujienų srauto

Įvardijome ir dar vieną problemą. Savivaldybės tinklalapyje pasigendame operatyvios informacijos apie įvykius, planuojamus ar jau įvykusius svarbius susitikimus, rengiamus ir pradėtus ar užbaigtus projektus, kurie reikšmingi rajono plėtrai, numato gyventojams aktualių pokyčių ir pan.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Janina
Janina
2023 1 rugsėjo 18:16

Kaip visada “gimtukas” ant pjedestalo užkelia merą

Rekomenduojami video: