Gintautas Matulis (viršuje kairėje), Haroldas Meilus, Lijana Žiukelė, Eglė Baranauskienė. Asmeninių archyvų nuotr.

Gintas Matulis

Kiekvienas daro pagal savo piniginę, bet juodai dienai reikėtų atsidėti, juolab kai šiuo metu kyla palūkanos ir dauguma turi paskolas. Tad turėti pagalvę, kuri „suminkštintų“ šiuos svyravimus, yra labai svarbu. Manau, turi būti balansas tarp nepamatuoto kaupimo ir neapgalvoto išlaidavimo. Šiuo metu mano dauguma pinigų sukrenta būsto kūrimui.. Aš pirkdamas brangesnį daiktą pagalvoju, ar tikrai man jis reikalingas.

Eglė Baranauskienė

Santaupų turiu, bet kaupiu labiau ne senatvei, o nenumatytiems atvejams ar kokiai kelionei, kai nuo visko pasivargs. Jei atvirai, visai negalvoju apie jokį pensinį amžių, gyvenu šia diena, mėgaujuosi kasdiena ir galimybėmis.

Haroldas Meilus

Pats klausimas, taupyti ar mėgautis šia akimirka, suponuoja, tarytum mes turime rinktis iš dviejų. Deja, toks suvokimas daugumos, tiek vyresnių, tiek jaunų žmonių. O kodėl nepadarius abiejų? Sakoma, abiem neužtenka pinigų. Net jeigu tai yra labai nedidelė suma, ją galima pradėti skirstyti ir turėti tiek taupymo, investavimo ir pramogų atskiras sąskaitas, krepšelius ar indus. Svarbiausia – pradėti sekti savo išlaidas ir iš to darytis išvadas.

Lijana Žiukelė

Man nei tėvai, nei dėdės su tetom, nei seneliai – niekas nesakė taupyti senatvei. Bet visada stengiuosi atsidėti dalį pinigų santaupoms. Nežinai, kada prireiks daugiau išleisti: sugedus automobiliui, didesniam pirkiniui, o galbūt kelionei.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: