Pasirinko teatro gimtadienio dieną
„Aukso paukštės“ teikimo ceremonijai pasirinkome teatro gimtadienio datą. Ankstesnių gimtadienių proga jau esame organizavę mikrofestivalį. Pavadinimas „mikro“ atsirado dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia todėl, kad festivaliukas mažytis, simboliškas, 2–3 spektakliai, kuriuos suvaidina į gimtadienį atvykę teatrai-draugai. Antra – spektaklius rodome mikrorajone, t. y. išeiname kuo arčiau žiūrovo, kur gyvena žmonės, žaidžia vaikai, ant suoliukų plepa močiutės… Jie pamato, kad kažkas vyksta ir ateina pažiūrėti iš arčiau. Kažkas netyčia eina pro šalį ir stabteli. O kažkas žiūri tiesiog pro virtuvės langą. Teatro gimtadienis tokiu metu, kai atsivilioti žiūrovą į salę sudėtinga, todėl patys ateiname pas jį“, – sakė N. Danienė.
Vienas vaikams, du suaugusiems
Šiais metais organizatoriai pasirinko vieną spektaklį vaikams ir du suaugusiems. „Juos jungia tai, kad režisieriai „mūsiškiai“ – Nijolė Čirūnienė ir Jonas Buziliauskas. Pagal lietuvių liaudies pasakėčias Nijolės sukurtas spektaklis „Pasakėčios kaip akėčios“ patiks ne tik vaikams. Turbūt dar niekas nepamiršo, kad šis linksmas kūrinys kovo pabaigoje pripažintas geriausiu lėlių spektakliu Lietuvoje ir gavo statulėlę „Tegyvuoja teatras“. Mamos, tėčiai ir seneliai kartu su vaikais tikrai pasimėgaus lietuviška tautosaka ir stebėsis, kaip mūsų jau primiršti buities rakandai kūrybingų teatro ČIZ moterų rankose virsta lėlėmis.
Antrasis spektaklis – Jono režisuota muzikinė komedija „Šalaputris“, kurioje jis pats tą šalaputrį ir vaidina. Anykščių kultūros centro teatro komediją apie amžiną moters meilės paiešką gyvai „apdainuos“ moterų vokalinis ansamblis „Volungės“. Ir dar vieną, jau laiko patikrintą komediją suvaidins Bajorų teatras „Šnekutis“. Nijolės režisuotas spektaklis „Nosis su apgamu“ – irgi apie tą visų trokštamą meilę ir nesusipratimus tarp vyrų ir moterų“, – sakė festivalio organizatorė.
Lengvas žanras
Trumpas pertraukėles tarp spektaklių užpildys blic viktorina apie Rokiškio teatrines tradicijas, Rokiškio teatro pasiekimus ir t. t. „Tad, jei norite parsinešti vieną kitą prizelį, siūlau prieš ateinant į renginį truputėlį pasidomėti Rokiškio teatriniu gyvenimu“, – sako N. Danienė.
Mikrofestivaliui specialiai parinkti lengvo žanro, smagūs spektakliai, kad žmonės galėtų atsipalaiduoti, pasijuokti ir nepyktų, jog susikaupti trukdo prabėgęs vaikas. Tie, kuriems norėsis susikaupti ir pasigilinti, vakare ateis į Lultūros centrą ir pasižiūrės N. Danienės spektaklį „Šepką atradau aš“, kuris yra viena iš priežasčių, kodėl „Aukso paukštė“ šiemet „atskrenda“ į Rokiškio teatrą.
Naujos spalvos
O „Aukso paukštės“ įteikimo ceremonija vyks iškart po spektaklio. „Noriu paintriguoti, kad net tie, kurie jau matė „Šepką“, galės išvysti daug naujų spalvų, nes vaidins net du nauji aktoriai. Vieną teko jau kiek anksčiau pakeisti visam laikui, tačiau rokiškėnai to pokyčio dar nematė. Kito žmogaus staiga prireikė tik šiam vienam kartui, ir taip jau susiklostė, kad spektaklyje suvaidins jaunas žavus Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro profesionalus aktorius Rokas Misiūnas“, – sakė režisierė.
Apie ceremoniją
O „Aukso paukštę“ atveš ir rokiškėnams įteiks Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro poskyrio specialistė Irena Maciulevičienė. „Su ja turėtų atvykti Kultūros ministerijos atstovas. Laukiame Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos prezidentės Vitos Vadoklytės. Laukiame kolegų teatralų, kultūros centrų atstovų, su kuriais draugaujame – geografija nuo Kelmės iki Utenos. Laukiame režisierių, kūrusių Rokiškio teatre. Laukiame ir mūsų rajono kolegų teatralų, kultūros darbuotojų, teatro rėmėjų. Asmeniškai pakviečiau visas savo pirmojo spektaklio „Bernardos Albos namai“ aktores, nes jos pirmosios manimi patikėjo, o kai kurios tik tame viename spektaklyje ir tevaidino“, – sakė režisierė.
Ji intrigavo, kad kitą šeštadienį prie Kultūros centro bus ištiestas raudonas kilimas, bus fanfaros ir gėlės. Ar tai kažkas panašaus į „Nikodemus“? Kokia programa laukia svečių?
„Tai nebus „Nikodemai“. „Nikodemai“ buvo smagi išdaiga, šou, turintis tikslą įtraukti visuomenę į teatrinį vyksmą. „Aukso paukštė“ – rimtas ir svarus apdovanojimas, be to, nepamirškime, kad jis bus teikiamas iškart po nelengvo ir gilaus spektaklio. Vis tik bandysime kurti šventinę, pakilią nuotaiką, kad ceremonija nebūtų pilka ir oficiali, stengsimės pašmaikštauti, suteikti ceremonijai spalvų, žaismės. Juk čia mūsų pačių šventė! Ir raudonas kilimas bus! Jis bus patiestas scenoje ir juo žengs tie, kuriems tas apdovanojimas skirtas, – aktoriai. Norime, kad būtų pastebėtas kiekvienas šiandieninio Rokiškio liaudies teatro kolektyvo aktorius. Norime, kad būtų prisiminti ryškiausi spektaklių personažai. O aš labiausiai noriu, kad nė vienas žmogus scenoje nestovėtų be gėlių. Todėl kviečiu – ateikit visi, kas pažįsta bent vieną Rokiškio liaudies teatro aktorių, ateikit giminės, kaimynai, bendradarbiai, gerbėjai ir pasveikinkit kiekvieną iš mūsų, nes taip jau atsitiko, kad mes esame geriausias 2022 metų teatro kolektyvas Lietuvoje! Ir pirmasis istorijoje suaugusiųjų teatras, gaunantis antrą „Aukso paukštę“, – sakė šventės organizatorė.