Lietuviškos tulpės toli lenkia ir olandiškas, ir lenkiškas

Paklaustas, ar apsimoka auginti šias gėles, kai tiek gražių priveža iš Olandijos, Alius atsakė, jog atnešus gražių olandiškų tulpių, bent panašių į jų užaugintas, galėtų iš karto duoti 100 eurų. Pasak jo, tik gandai ir klaidingas įsitikinimas, kad olandiškos tulpės gražios, ypač pavasarį. Mūsiškės lietuviškos tulpės toli lenkia ir olandiškas, ir lenkiškas. O žmogus renkasi – ką nori, tą ir perka.
Trukšniai pasakoja, jog pernai pravažiavo pusę Olandijos, aplankė daugiau kaip 50 gėlių parodų, ir nematė ten gražesnių tulpių už mūsiškes. Pasak Aliaus, jei tulpę paėmei, ji turi būti tvirta, stovėti, būti graži, o olandiškos ir lenkiškos, parduodamos parduotuvėse, iš karto linksta – yra labai silpnos. Deja, pasak Trukšnių, pastaruoju metu visur labai smarkiai sukilo kainos. Ir tulpių svogūnėliai ne išimtis, tad tuo pačiu ir tulpės brangsta. Alius sako, jog jie gal ir nenorėtų gėlių kainų kelti, bet kito kelio neturi.
Kovo aštuntajai
Paklausti, kiek tulpių užaugina Kovo aštuntajai, Trukšniai paslapties neišduoda, sako, jog kasmet skirtingai. Gėlėmis tvirtina prekiaujantys patys, jokiems pardavėjams ar didmenininkams netiekią. Kai kas atvažiuoja pas juos į namus, užsisako specialiai, be to, ir Rokiškio turgelyje Taikos gatvėje prekiauja kasmet ir kone kasdien.
11 arų
Be tulpių, Trukšnių šiltnamiuose jau pamažu auga ir kiti augalai. Kai kas dygsta, kai kas pasėta, kai ką jau reikia pikiuoti… Žodžiu, du šiltnamiai jau žali. O iš viso jų turi penkis – 11 arų.
Paklaustas, kuo prekiaus po tulpių, Alius sako, jog orui kiek sušilus žmonės atvažiuoja pirkti įvairiausių gėlių, daugiausiai našlaičių, kurias sodina kapinėse. Ankstyvuosius pirkėjus Trukšniai sakosi dažnai truputį atkalbinėją, nes dar būna šalnų, kurios gėles nušaldys, tai pinigai bus kaip į balą išmesti. Kai ką pavyksta įkalbėti, kai kas supyksta ir išvažiuoja, bet paskui grįžta ir dėkoja, kad atkalbėjo. Po našlaičių pirkėjai labiau domisi pomidorų, paprikų, agurkų daigais, o po to ir vėl gėlėmis. Pomidorus ir agurkus Trukšniai tik daigais parduoda. Mama Ekaterina anksčiau augindavo ir vaisius, bet dabar tai daro tik savo reikmėms, o parduoda tik daigus.
Trukšniai džiaugiasi, jog per daugelį metų sugebėjo atsirinkti geriausių bei populiariausių veislių geriausias sėklas, kurias daugiausiai, apie 90 proc., gauna iš Olandijos. Tiesa, jos brangesnės, bet kokybė viską atperka.
Laiminga mama turėdama tokį puikų sūnų