Du režisieriai Jonas Buziliauskas (dešinėje) ir Eligijus Daugnora po spektaklio „Čičinskas“ – abu jie vaidino pagrindinį K. Ostrausko spektaklyje Čičinsko vaidmenį. D. Zibolienės nuotr.
Du režisieriai Jonas Buziliauskas (dešinėje) ir Eligijus Daugnora po spektaklio „Čičinskas“ – abu jie vaidino pagrindinį K. Ostrausko spektaklyje Čičinsko vaidmenį. D. Zibolienės nuotr.

Rokiškyje jau 22 kartą vykstančio tarptautinio teatrų festivalio “Mažoji interrampa” raktinis žodis – „mažai“. Mažai spektaklių, žiūrovų, atributikos, organizatoriai skundžiasi negavę rėmimo, todėl mažai ir pinigų…

„Interrampą“ pradėjo šeimininkai Rokiškio liaudies teatras, parodęs Ryčio Saladžio režisuotą spektaklį „Drakonas”. Po jų Anykščių kultūros centro teatras vaidino K. Ostrausko pjesę „Čičinskas”. Ją režisavo rokiškėnams gerai pažįstamas režisierius Jonas Buziliauskas.

Šiemet vienas spektaklis skirtas jaunajam žiūrovui – Bajorų (Rokiškio kaim. sen.) lėlių teatras „ČIZ” vaikus pakvietė į  „Gilės nuotykių” šalį.  Vaikai ne tik stebėjo spektaklį, bet ir buvo pakviesti įsilieti į teatrą, pažaisti su lėlėmis. Iš Gilės nuotykių šalies vaikai keliavo į matematikos pasaulį – vyko nuotaikingas knygelės „Jei mėnulis būtų nulis” pristatymas.  Skaičių pasakas sukūrė ir išleido rokiškėnės Lina Matiukaitė ir Ieva Kilienė.

O festivalį užbaigė teatro trupė iš Punsko (Lenkija) „Aurora”, suvaidinusi režisierės J. Malinauskaitės-Vektorienės spektaklį „Pasaka apie Čiurlionį”.

Festivalio spektakliuose žiūrovų buvo labai nedaug. Ar Rokiškis tikrai yra teatrinių tradicijų miestas, ar tai tik išpūstas burbulas? Atsakymo į klausimą ieškojo žiūrovai. Renginio dieną prie Rokiškio kultūros centro nebuvo jokios reklamos apie jį, neplevėsavo ir festivalyje dalyvaujančių teatrų šalių vėliavos, tik prie vienų durų stovėjo reklama “Rinkiminė apylinkė”.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dalyvavau
Dalyvavau
2016 18 spalio 1:13

Skelbimas apie festivalį buvo klaidinantis. Kas antras atėjęs manė, kad parašyta kaina galioja bilietui į visus spektaklius, o ne kiekvienam atskirai. Net elementariuose dalykuose, sugeba privelti klaidų….

Rekomenduojami video: