Luknė NARKEVIČIŪTĖ

Notigalė ir Kriaunos

Šeštadienį Rokiškio rajono moksleivių tarybos (RRMT) savanoriai dalyvavo žygyje „Laisvės vardan“ Kovo 11-osios proga. Visas 20 km žygis buvo skirtas Lietuvai pagerbti ir prisiminti jos istoriją. Vienas iš žygio tikslų – perbristi Notigalės pelkę ir pasiekti partizanų bunkerį, kur pokario metu slėpėsi partizanai. Vieta bunkeriui buvo puiki, nes jis buvo sunkiai pasiekiamas. Tačiau atsirado išdavikas ir užšalus pelkei priešas užpuolė bunkeryje buvusius partizanus. Jiems atsilaikyti nepavyko.

Žygis „Vardan Lietuvos“ – ne vienintelė RRMT veikla Kovo 11-ąją. Tądien RRMT savanoriai kartu su Rokiškio jaunaisiais šauliais apsilankė Kriaunose ir padėjo gyventojams tvarkyti aplinką, grėbti lapus.

Prisiminti ir vertinti

Vis girdime, kaip Lietuva atrodė anksčiau, kaip partizanai kasė bunkerius, kaip kovojo, kaip lietuviai slėpė knygas, kaip buvo pasirašomas Nepriklausomybės Aktas, kaip, dar ne taip seniai, lietuviai stovėjo prieš okupantų tankus… Visa tai mums, šių dienų jaunimui, yra sunku įsivaizduoti. Keista, kad Lietuva nebuvo visada tokia, kokia yra šiandien ir kokia mums savaime suprantama. Juk buvo laikas, kai negalėjome atvirauti, reikšti savo nuomonę, atvirai dėstyti savo mintis.

Reikia nepamiršti, kad tai, ką turime dabar, yra pačių lietuvių iškovota. Žmonių, tikėjusių laisve, tikėjusių, kad Lietuva bus nepriklausoma. Jų dėka dabar turime galimybę, ir ne vieną, o daug ir įvairių. Kalbėti, keliauti, siekti, svajoti… Kai kas turbūt pamirštame, kad tie žmonės, kovojusieji už laisvę, sukūrė mums šalį, kuria šiandien galime džiaugtis, branginti ir didžiuotis.

RRMT linki visiems lietuviams nepamiršti, kokioje gražioje, jaukioje ir, svarbiausia, laisvoje Lietuvoje gyvename.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: