Pirmasis sportininkų susitikimas su rajono valdžia – „geras spektaklis su gerais aktoriais“
Pirmasis sportininkų susitikimas su rajono valdžia – „geras spektaklis su gerais aktoriais“

Gruodžio 17-ąją rajono valdžia pakvietė į pasitarimą rajono sporto klubų atstovus. Kaip sako sportininkai, bene pirmą kartą rajono istorijoje. Priežastis susiburti – pasitarimas dėl paramos rajono sportui. „Geras spektaklis su gerais aktoriais“, – taip susitikime kilusius sportininkų apsižodžiavimus apibūdino vieno sporto klubo vadovas.

Netilpo prie stalo

Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Augutis Kriukelis susirinkime džiaugėsi – Rokiškis yra rajonų, turinčių daugiausia sporto klubų, penketuke. Mūsų rajone – 40 nevyriausybinių organizacijų, kurių veikla yra sportas. Į susitikimą atėjo ne visų klubų atstovai, tačiau jie netilpo prie aštunto aukšto salytės stalų ir teko atnešti papildomų.

Tačiau lyderystės laurai nėra saldus malonumas: daugelis klubų balansuoja ant „išgyvenimo ribos“ ir taupo kiekvieną centą. Tik baltu pavydu rokiškėnai gali dairytis į miestus, skiriančius lėšų sporto komandoms (antai Vilniaus savivaldybė remia „Žalgirio“ futbolo klubą, Kauno savivaldybė – „Žalgirio“ krepšinio klubą – aut. past.). Tad koks gi tas „aukso puodas“, į kurį pretenduoja rajono sporto klubai?

Anot rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vyresniosios specialistės Janinos Komkienės, bendra parama nevyriausybinėms organizacijoms šiemet buvo beveik 10 tūkst. eurų, iš jų kiek daugiau nei 6 tūkst. skirta sportui. Kokia suma bus skirta 2016-aisiais, anot rajono mero Antano Vagonio, nėra žinoma. Prognozuojama, kad rajono biudžetas bus deficitinis, taigi sportui pinigų lietus nenumatomas.

Susirinkimo dalyviai pritarė nuostatai, kad paramos nevyriausybinėms organizacijoms fondas būtų padalintas, išskiriant sporto dalį. Rajono valdžia teigė, kad sportui turėtų būti skiriama kiek daugiau nei pusė fondo pinigų, manoma, apie 60 proc.

Po kruopelę?

Rajono valdžios atstovai neslėpė – ne visi klubai naudojasi galimybe rengti projektus ir teikti paramą. Į tai replikavo rajono tarybos narys, „SK Obeliai“ vadovas, krepšinio treneris Vitalijus Jocys. „Jei klubams padalinama po 250 litų, nėra ko stebėtis, kad kiti nuleidžia rankas ir neberengia projektų. Mat jei visiems padalinama po trupinėlį, kartais pastangos jį gauti užgožia paramos vertę“, – teigė jis.

Anot savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio, yra galimybių sporto klubams pasinaudoti neformaliajam ugdymui skirtomis lėšomis, tačiau šiemet norinčiųjų jų gauti buvo daugiau nei pinigų. Sveikatos ir socialinės paramos skyriaus vadovas Vitalis Giedrikas užsiminė, kad yra galimybių sportininkams gauti ir sveikatinimo programų lėšų. „Taigi, pasirodo, pinigų yra“, –  nuoširdžiai apsidžiaugė meras.

Sporto klubų vadovai nebuvo tokie entuziastingi: ne visi klubai atitinka programų pinigams gauti būtinas sąlygas.

Pasimatavo… veiklumą ir nuopelnus

Sporto pasaulio žmonės nepraleido progos pakandžioti vieni kitų. Sužinoję, kad šiemet parama skirta sporto klubui „Elniaragis“, keli suskato piktintis tokio klubo nė nežiną. Kiti šaukė, jog klubo virvės traukėjai Lietuvos čempionate iškovojo bronzos medalius. Rajono meras užsiminė, kad didžiausia rajono įmonė „Rokiškio sūris“ menkai remia rajono sportą. Sporto žmonės suskato piktintis – įmonė remia sunkiaatlečius, o ir kitiems sportininkams neatsisako padėti: daugelio rajone rengiamų sporto turnyrų prizai – „Rokiškio sūrio“ produkcija.

Tinklinio entuziastas Stasys Mekšėnas nepraleido progos įkąsti rajono krepšinio federacijai, esą ji per mažai veikli. Krepšininkai netruko atsikirsti. Aistras teko tildyti valdžiai. „Taip ir sakiau, kad bus geras spektaklis su gerais aktoriais“, –  juokavo vieno sporto klubo vadovas.

Ar pavyks sportininkams atsisakyti ambicijų? Mat planuojama, kad rajono savivaldybės biudžete numatytas lėšas sportui skirstyti ir klubų pateiktus projektus vertinti turėtų patys sportininkai. O jie neslėpė, kad sunku bus pamatuoti, kieno pasiekimai svaresni.

Sėkmingai veikiančių klubų atstovai, „Gimtojo…“ paklausti, kaip vertina susitikimą, nedaugžodžiavo. „Gerai, kad toks susitikimas įvyko. Bet didelės naudos jis neatnešė“, – reziumavo jie.

Lina DŪDAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: