– Kaip prieš penkiolika metų kilo mintis atgaivinti futbolą Rokiškyje?

Futbolas nebuvo miręs, tiesiog Rokiškyje nebuvo komandos, kuri dalyvautų respublikinėse varžybose, nevyko treniruotės. Futbolą žaidė entuziastai Rokiškyje, Juodupėje, Pandėlyje, Kavoliškyje, Jūžintuose. Nerengtos rajono pirmenybės. Žodžiu, buvo sąstingis. Idėja atgaivinti suaugusiųjų futbolą kilo 2005 m. po draugiškų varžybų su Vilniaus „Prelegentų“ komanda, kurią sudarė visuomenėje žinomi pramogų verslo atstovai. Būtent tais metais įkurtas Rokiškio futbolo klubas ir reikalai pajudėjo. Prie to prisidėjo tuometinis Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) direktorius Augutis Kriukelis. Jis rėmė klubo įkūrimo idėją, labai padėjo tuometinis rajono meras Egidijus Vilimas. Be savivaldybės finansinės paramos vargu ar būtume susitvarkę su iššūkiais. Aišku, ir patys klubo nariai turėjo daug noro ir entuziazmo.

 

– Ar tuo metu atsirado daug futbolo entuziastų Rokiškyje? Kaip situacija keitėsi bėgant metams? 

Futbolo entuziastų buvo nemažai. Pirmosiose mūsų organizuotose varžybose KKSC taurei laimėti dalyvaudavo nuo 8 iki 10 komandų. O tai apie 100 žmonių.

Situacija bėgant metams prastėjo dėl demografinių priežasčių, nes daug žaidėjų išvyko į kitus miestus, į užsienį. Šiuo metu situacija nėra gera, nes futbolas apmirė Juodupėje, nėra kam suburti entuziastų Pandėlyje, nors ten idealios sąlygos sportuoti… Nebėra kam užsiimti futbolo reikalais Kavoliškyje, o Jūžintuose futbolas išlieka tik mokykloje. Tiesa, Rokiškyje entuziastų netrūksta. Turime tris komandas, kurios gina rajono garbę respublikinėse varžybose. Vyrų komanda dalyvauja Panevėžio apskrities LFF III lygos pirmenybėse, Rokiškio sporto klubo ekipa „Entuziastai“ – Utenos apskrities futbolo pirmenybėse, RFK senjorai – šios apskrities senjorų pirmenybėse. Verta paminėti ir tris vaikų komandas (FMK „Lituanica“ U9, U11, U13), besirungiančias Utenos apskrities vaikų pirmenybėse. Gaila, neturime moterų futbolo komandos, nors aplinkiniai rajonai jau spėjo suburti tokias. Tikiu, kad galime tai padaryti ir mes, tačiau reikia išspręsti kai kuriuos klausimus ir galbūt netolimoje ateityje idėją įgyvendinsime.

– Kokios didžiausios pergalės?

– Svariausias laimėjimas – I vieta 2014 m. LFF III lygos pirmenybėse. Kalbėdamas apie kitus laimėjimus išskirčiau infrastruktūros pokyčius, bet tai daugiau mūsų bendruomenės – tiek rajono, tiek mokyklų vadovų – pasiekimas. Gaila, kad neapibrėžtam laikui įstrigo miesto stadiono rekonstrukcija. Kaip Lietuva neturi Nacionalinio stadiono, taip ir Rokiškis neturi šiuolaikiško stadiono. Šiuo požiūriu esame labai atsilikę. Džiugina tai, kad yra galimybių vaikams mokytis žaisti futbolą, nes be jų mūsų veikla turėtų kur kas mažiau prasmės.

– Kokios futbolo varžybos ar sezonas buvo įsimintiniausias?

Ką nors konkrečiai būtų sunku išskirti. Geografiniu požiūriu varžybos Klaipėdoje – tolimiausias mūsų klubo pasiektas taškas. Tarptautinių varžybų, išskyrus susitikimus su Latvijos komandomis, neturėjome. Teko žaisti su Lietuvoje gyvenančiais ukrainiečiais. Kartą RFK atstovavo brazilas. Komandoje ilgai rungtyniavo Kamajuose gyvenęs Rumunijos pilietis. Svarbiausiomis ir rimčiausiomis pavadinčiau LFF taurės varžybas su Vilniaus MRU komanda, kuri tuo metu rungtyniavo I LFF lygoje. Į Rokiškį vilniečiai tada atvežė rimtų legionierių.

Kokia, jūsų nuomone, Lietuvos futbolo situacija?

Lietuvoje situacija nėra gera. LFF, kaip organizacija, vienijanti ir vadovaujanti futbolo raidai, neturi prestižo visuomenės akyse. Kol kas savo pasiekimais nedžiugina vyrų ir moterų futbolo rinktinės. Jau minėjau, kad neturime ir neaišku kada turėsime normalų futbolo stadioną Lietuvoje. Nepaisant to, yra daug futbolo entuziastų ir žmonių, mylinčių šį sportą. Žinoma, juodos dienos amžinai nesitęs, ateis metas, kai pasiekimais galėsime didžiuotis, juolab kad turime gražią ir spalvingą futbolo istoriją. Šiuo metu futbolą užgožia visuomenės dėmesys krepšiniui, bet futbolas sparčiai vejasi ir sėkmingas rinktinės žaidimas būtų postūmis. Jei ne Rūta Meilutytė ir jos pasiekimai, ar turėtume tiek baseinų ir tiek gerų plaukikų?..

Kokie klubo ateities planai? 

Ateities planai dabar labai koreguojami nūdienos realijų. Prie visų negandų dar prisidėjo mūsų klubo viceprezidento Salvijaus Mikulėno netikėta mirtis. Tai yra didelė netektis visam rajono sportui, nes tokių sporto entuziastų reta. Į ateitį žiūrime optimistiškai auga vaikų nauja karta, sugebame surinkti tris komandas. Gyvenimas nestovi vietoje, lauksime, kada viskas sugrįš į įprastas vagas. Mūsų klubo naujienas siūlome sekti tinklalapyje rokiskiofk.lt

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: