Ieškant darbo užsienyje vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti, yra vizos ir darbo leidimo reikalavimai. Darbas užsieny reikalauja tam tikro pasiruošimo tiek informacijos gavimo prasme, tiek dokumentų tvarkyme.  Taip yra todėl, kad vairiose šalyse taikomos skirtingos taisyklės dėl užsieniečių įdarbinimo, todėl prieš kreipiantis dėl darbo būtina įsitikinti, kad turite reikiamus dokumentus. Pavyzdžiui, Lietuvoje užsieniečių legalaus įdarbinimo reikalavimai priklauso nuo pilietybės ir leidimo statuso. Labai svarbu ištirti ir suprasti vizų ir darbo leidimo reikalavimus toje šalyje, kurioje jus domina darbas, kad išvengtumėte teisinių aspektų ar vėliau dėl to susidariusių problemų. Jei nesilaikysite taisyklių, galite būti deportuotas ar net pritaikyti vietinės teisės draudimai ir apribojimai.

Kitas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti ieškant darbo užsienyje, yra kalbos ir kultūriniai barjerai. Jei nemokate tos šalies vietinės kalbos, kurioje planuojate dirbti, gali būti sudėtinga efektyviai bendrauti su kolegomis ir klientais. Be to, kultūriniai skirtumai gali turėti įtakos darbo aplinkai ir darbo lūkesčiams. Būtina pasidomėkite ir sužinoti apie šalies, kurioje planuojate dirbti, kultūrą, kad išvengtumėte nesusipratimų ar kultūrinių susidūrimų. Jums gali atrodyti tai menkavertis dalykas, tačiau vėliau, jums įsidirbus ir pažinus savo kolegas ir jų papročius, psichologiškai gali darytis sunku dirbti. Juk kai kurių šalių tradicijos ir požiūris skiriasi kardinaliai. Todėl turite būti teisingi sau ir aplinkiniams ir tiksliai nuspręsti, kad kultūriniai skirtumai, jums nekels problemų darbiniuose santykiuose.

Galiausiai, ieškant darbo užsienyje, labai svarbu atsižvelgti į pragyvenimo išlaidas ir atlyginimo lūkesčius. Kai kurios šalys gali pasiūlyti mažesnius atlyginimus nei esate įpratę, tačiau pragyvenimo išlaidos taip pat gali būti mažesnės. Finansiniai įsipareigojimai taip pat lems jūsų atlyginimo skirtumus. Jums gali žadėti didesnį atlyginimą, tačiau pasidomėkite, kokius mokesčius nuskaičiuoja nuo atlyginimo. Taip pat pasidomėkite, kiek jums kainuos būsto nuoma, ar jūs privalote draustis ir mokėti už draudimą patys. Labai svarbu susižinokite, kokie finansiniai įsipareigojimai jūsų laukia, gal yra kažkokios vietinės rinkliavos, kadangi viskas remiasi į tai, kiek jums liks jūsų atlyginimo atskaičius visus mokesčius. Taip galėsite pagalvoti ir pasverti ar jums verta ieškotis darbo užsienyje.

Užs. 495

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: