Airida Gudaitė, buvusi mokinė, choreografė, šokėja, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė
„Nežinau, ar būčiau šokėja, jei ne Rokiškio choreografijos mokykla. Kai mama nuvedė mane į Rokiškio choreografijos mokyklą, pamenu, man buvo 6 – eri. Atsimenu atrankas į paruošiamąją grupę. Viskas labai rimta atrodė. Bet man patiko vaikščioti puspirščiais Meuočiau jeigu sakyčiau, kad visus 7 metus su malonumu eidavau į šokio pamokas. Daug rutinos buvo. Tik studijuodama šokį supratau, kodėl tiek kartodavome klasikinio, liaudies šokio pagrindus. Tai stiprino šokėjui reikalingas raumenų grupes, gerino judesių koordinaciją. Nuoseklus darbas, požiūris į treniruotes, pasirodymus scenoje… Tai patirtis, kuri davė suprasti, kad šokis gali būti ir profesija. Nors labai gerai pamenu savo pirmosios šokio mokytojos, auklėtojos Snieguolės Skardžiuvienės klausimą:“ Ar bus norinčių tapti šokio pedagogais?“ Tuo metu galvojau: “Na jau tikrai ne“. O šiandien esu labai dėkinga savo pirmiesiems mokytojams pavyzdžiams Snieguolei Skardžiuvienei, Rimai Bielovienei, Aušrai Čepulienei, Arūnui Skardžiui. Už žinias, požiūrį, kantrybę ir rūpestingumą.
Grįžti šokti į gimtinę visada labai geras jausmas. O čia dar atkeliaujame (penktadienį vakare Rokiškio kultūros centre – aut. past.) su pirmuoju mūsų darbu „Feel – Link“ – grynojo šoki duetu, su kuriuo išmaišėm pusė pasaulio. Europa, Azija ir pagaliau namai. Sakoma, savam krašte pranašu nebūsi… Tiesą sakant, kažkaip vis kabina mintis, kodėl kviečiami svetur? O rodydami savo darbus žinomuose festivaliuose, teatruose Lietuvoje ir svetur, nė karto nebuvom pakviesti į didžiausią teatrų festivalį Rokiškyje. Todėl dabar esame labai dėkingi Rokiškio choreografijos mokyklai. Už kvietimą rodyti pirmą darbą.
Gera dalintis šokiu ne tik scenoje, bet ir šokio salėje. Dalintis patirtimi su choreografijos mokyklos mokiniais. Manau, toks bendradarbiavimas atveria visiems mums daugiau galimybių. Vilniuje kartu su vyru vedame pamokas ir vadovaujame Low Air šokio mokyklai, organizuojame seminarus, renginius. Šiais metais baigėme įgyvendinti Europos Sąjungo struktūrinių fondų finansuojamo projekto, ugdymo programą „Šokio Architektūra“. Joje dalyvavo Vilniaus miesto šokio teatro Low Air šokėjai ir Rokiškio choreografijos mokykla. Keliavome judesiu kūne, miestais Vilnius – Rokiškis, įtraukdami jaunuosius šokėjus į kūrybinę, judesio kelionę, kurioje visi kartu susipažinome, pažinome, mokėmės ir tikimės tęsti bendradarbiavimą“.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“