Rimantas Miknys. Eligijaus Daugnoros nuotr.

Jau aštuonioliktą kartą Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje įteikta literatūrinė Juozo Keliuočio premija, kuri nuo 2007 metų teikiama kasmet Juozo Keliuočio mirties mėnesį, rugsėjį. Šiais metais pirmą kartą jos laureatu tapo mokslininkas – istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos, Kauno Vytauto Didžiojo, Olštino Mozūrijos universitetų profesorius, daugybės istorinių veikalų, leidinių autorius, sudarytojas, rengėjas, redaktorius Rimantas Miknys.

Premijos skyrimo komisijos nariai suteikė ją „už pirmojo lietuvių tautinio atgimimo istoriko ir vertintojo Mykolo Romerio rašytinio paveldo mokslinių tyrinėjimų tęstinumą, daugiatomių Mykolo Romerio „Dienoraščių“ lietuvių kalba mokslinį redagavimą, sudarymą ir vertimą iš lenkų kalbos, už egodokumentikos studijas ir unikalios kultūrinės talpos istorijos prieinamumą visuomenei“.

R. Mikniui, be premijos, dar įteikta ir įspūdinga medžio drožėjo Gintaro Varno sukurta skulptūra.

Premijos laureatą sveikino ne tik rajono valdžios atstovai, vicemerė Audronė Kaupienė, bet ir Mykolo Romerio universiteto vicerektorius dr. Saulius Spurga, Seimo nariai, laureato gimtosios Karsakiškio seniūnijos atstovai, Panevėžio apskrities bibliotekų vadovai, Rokiškio visuomeninių organizacijų – Vietos veiklos grupės ir Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo – atstovai, šeimos nariai.

Padėkos kalboje premijos laureatas prisiminė savo istorijos mokytoją, savo paties neilgą darbą mokykloje su vaikais, svarstė apie tai, kaip žmoguje gimsta istorinė savimonė, pabrėžė Mykolo Romerio asmenybės ir jo kaip teisininko, istoriko, dviejų tautų žmogaus pažiūrų unikalumą bei šiuolaikiškumą, svarbą ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

Vakarą papuošė Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos mokytojų instrumentinis trio: Laima Plepienė (smuikas), Rasa Petručionienė (akordeonas) ir Dainius Petručionis.

Eligijaus Daugnoros nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: