Laisvės gatvės
Laisvės gatvės \"snoriukas\" vis dar vilioja gyventojus naudotis seniai nebeveikiančio banko paslaugomis. L.Dūdaitės nuotr.

Praėjus geriems metams nuo banko “Snoras” bankroto, ši tema tebekaitina aistras. Banke liko apie 2,5 mlrd. Lt neapdraustųjų indėlių. Vis dar neatsakyta ir į klausimą, kur pradingo apie 3,4 mlrd. litų šio banko turto.
2011 metų lapkričio viduryje Vyriausybė nacionalizavo “Snorą”, nes paaiškėjo, kad jo įsipareigojimai yra net apie 3 mlrd. litų didesni už turimą turtą. Prognozuojama, kad banko bankroto procedūra tęsis iki 2014 metų.
Privatūs asmenys ir įmonės jau atgavo iki 100 tūkst. eurų vertės indėlius. Juos indėlininkams grąžino VĮ “Indėlių ir investicijų draudimas”, o lėšas šiai įmonei – iš viso 2,3 mlrd. litų – paskolino valstybė. Beje, šie indėliai buvo drausti.
Paskolintus pinigus valstybė tikisi atgauti ne anksčiau kaip per trejus metus, kai bus išparduotas nebeveikiančio banko turtas.
Tačiau iki šiol nupirkti tik “Snoro” taupomieji skyriai, vadinamieji “snoriukai”. Juos įsigijo bendrovė Lietuvos paštas. Rokiškyje buvo du tokie “snoriukai”. Jaunystės gatvės statinyje  įsikūrė “Lietuvos pašto” “Pay post” skyrius. O štai Laisvės gatvės “snoriukas” vis dar vilioja gyventojus naudotis seniai nebeveikiančio banko paslaugomis…

„Tikimės atgauti nemažą lėšų dalį“

Dalius TRUMPA, AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus pavaduotojas

Mūsų įmonė „Snoro“ banke prarado 15 mln. litų. Tai buvo indėlio sertifikatas. Tačiau jei tai būtų paprastas indėlis, reikalo esmės nekeistų – draudžiami tik indėliai iki 100 tūkst. eurų. Prarasta suma prilygsta maždaug pusės metų bendrovės pelnui. Maža to, mes sumokėjome ir pelno mokestį – apie 2 mln. litų. Valstybė nežada mums jokių lengvatų dėl prarastų lėšų.
AB „Rokiškio sūris“ šiuos 15 mln. litų planavo skirti įmonės pieno išrūgų perdirbimo įrenginių atnaujinimo projektui. Projekto nestabdėme – jam įgyvendinti radome kitų bendrovės resursų…

„Turime vilčių laimėti teismus“

Aras PETRAUSKAS, „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vykdomasis direktorius

Mūsų asociacija vienija apie 2,5 tūkst. smulkiųjų „Snoro“ kreditorių: gyventojų ir nedidelių įmonių. Iš viso yra apie 20 tūkst. „Snoro“ kreditorių. Didžiosios įmonės nesiburia į asocijuotas struktūras, už savo teises jos kovoja pavieniui arba samdo advokatų kontoras.
Mūsų organizacijos nariai prarado maždaug 12 mln. litų pirkę obligacijas ir maždaug 20 mln. litų įsigiję indėlių sertifikatus. Tačiau spėjame, kad šios sumos yra tris keturis kartus didesnės. Manome, kad „Snoras“ šiems žmonėms liko skolingas per 120 mln. litų.
Esame ketvirtos eilės kreditoriai. Galimybių susigrąžinti pinigus turėsime nebent tuo atveju, jei „Snoro“ bankroto administratoriui pavyks išieškoti bent 7 mlrd. litų banko lėšų. O tai sunkiai tikėtina.
Jei visi kreditoriai būtų lygūs, tuomet ir mums atsirastų bent teorinė galimybė atgauti dalį lėšų…

Susitarti gražiuoju

Ramūnas GODELIAUSKAS, Rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas

Nuo praėjusių metų pabaigos į savivaldybės teisininkus kreipiasi daug rajono gyventojų, kurie liko skolingi „Snoro“ bankui ar „Snoro lizingui“. Nesulaukusios pradelstų įmokų, šios bendrovės pradėjo masiškai teikti ieškinius teismams, kad šie iš skolininkų priteistų nesumokėtas vartojimo paskolų ar išperkamosios nuomos lėšas.
Į mus jau kreipėsi pora dešimčių žmonių, gavusių teismo dokumentus. Žmonės ieško būdų, kaip priteistas sumas sumažinti ar bent išmokėti dalimis…
 

Su „Snoro lizingu“ problemų nekilo

Audronė BALTUŠKAITĖ, Jūžintų seniūnijos seniūnė

Banko “Snoras” bankrotas man buvo nemaloni žinia. Mat tuo metu turėjau išperkamosios nuomos sutartį su bendrove “Snoro lizingas”. Negalėjau pasirinkti kitos įmonės, nes atsiskaityti už pirkinį tebuvo pasiūlytos minėtos bendrovės paslaugos. O ir signalų, kad bankas turi problemų, tuokart nebuvo. Kas mėnesį tiesioginiu debetu bendrovė nuskaičiuodavo mano įmoką iš sąskaitos kitame banke. Nekantriai laukiau sutarties pabaigos, iki kurios bebuvo likę tik trys mėnesiai…

„Bankais nebepasitikiu“

Jadvyga VERBIEJIENĖ, Laibgalietė

“Snoro” banke turėjau paprastąją sąskaitą: į ją darbdavys man pervesdavo atlyginimą, buvau sutaupiusi keletą litų juodai dienai. Kai išgirdau apie banko bankrotą, savijauta buvo nekokia: juk ne 20 litų sąskaitoje laikiau. Laimei, turėjau grynųjų, tad skolintis duonai neteko…

Daugiau šeštadienio GR 

Lina Dūdaitė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: