Prašo detalesnės informacijos
Konkrečiai šią temą rajono tarybos mažumos valandos metu užvedė tarybos narys Antanas Vagonis.
„Kiek atsimenu, buvo pristatyta labai išsami narkotikų prevencijos programa. Kokia dabar yra situacija ir kokie veiksmai iš šitos visos programos buvo įgyvendinti, kas padaryta? Matau, kad priemonių buvo, bet… Koks rezultatas? Ar yra pokytis, į kurią pusę einam?“ – teiravosi tarybos narys.
Meras Ramūnas Godeliauskas teigė, kad einama į gerąją pusę. „Mūsų įstaigos, mūsų bendruomenės, švietimo bendruomenės pranešimų policijai apie galimą narkotinių medžiagų platinimą ir vartojimą pateikia labai daug. Pranešama realiai apie bet kokį įtartinesnį susibūrimą, netgi už mokyklų teritorijų, kas labai sveikintina, o policija į kiekvieną atvejį reaguoja ir imasi atitinkamų priemonių ir labai aktyviai. Apie priemones negalime viešai ir nenorime kalbėti, bet jų darbas yra labai didžiulis“, – tvirtino meras.
Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė teigė, kad pasigendama prevencinių priemonių įvairovės ir konkretumo. „Prevencinės konferencijos, seminarai, filmavimo kameros mokyklose ir mieste – gražus dalykas, bet norėtųsi konkrečiau“, – pageidavo detalesnės informacijos tarybos narė.
Vicemeras Antanas Taparauskas atsakė: „Tai, ką jūs išvardinot, ir yra pagrindinės priemonės. Tai prevencija, stebėjimas ir kontrolė. Kameros užtikrina prevenciją ir kontrolę, taip pat ir dialogas, mokymai, o mokytojai, socialiniai pedagogai žino, kur kreiptis, ką daryti. Tuo rezultatas ir pasireiškia.“
Saugi kaimynystė
Tarybos narys Stasys Mekšėnas pateikė pavyzdį, kaip į narkotikų prevenciją įsitraukia „Velykalnio“ bendruomenė. „Yra 20 ha plotas, mašinų stovėjimo aikštelė ir mes, bendruomenės nariai, iki 24 val. pagal grafiką susitarę budim. Aš visų paslapčių nenoriu atskleist, bet pagal laiką pažiūrim, kas ten dedasi teritorijoj. Kameros – pasenęs dalykas. Ir mes turim sudarę bendradarbiavimo sutartį su policija. Kitas dalykas – saugi kaimynystė. O konkrečiai faktų jums galiu pasakyti ne vieną čia, bet išgirs Rokiškio jaunimas ir reaguos į mano pasisakymą. Galim asmeniškai patarti, kaip tai daryt, kaip kovoti su „narkozikais“ – mes taip vadinam savo bendruomenėje“, – siūlė pasidalinti patirtimi S. Mekšėnas ir pasidžiaugė, kad Sporto, Kalnų ir V. Lašo gatvėse visai neseniai buvo sustabdyti du automobiliai, kuriuose aptikta narkotinių medžiagų. Jo nuomone, jeigu mokykloje aptinkama narkotinių medžiagų, mokytojas į šį procesą kištis negali. „Mokytojas turi mokyt, o narkotikais turi rūpintis policija ir kiti specialistai. Darbas turėtų būti suaktyvintas, o mes kalam prie kryžiaus mokytojus, ko jie nežiūri, kad vaikai rūko už mokyklos. Tai ne mokytojo pareiga. Kiekvienas dirbkim savo darbą“, – mano S. Mekšėnas.
Daugiau „Gimtajame…“
Kad vietą kur narkotikų būna labai daug ir visokių įvairiausiai būdais remia mūsų savivaldybės įstaigos duodamos viską dykai prisidėdamos prie naktinės narkotikų kultūros. Paradoksas tiesiog…:) Na naktinio gyvenimo peripetijos šiuo metu skamba visu gražumu tai tikėkimės mūsų miestelio skylės visas tas vajus nepamirš. 🙂