Ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis norėtų įstaigai vadovauti dar vieną  penkerių metų kadenciją.  D.Zibolienės nuotr.
Ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis norėtų įstaigai vadovauti dar vieną penkerių metų kadenciją. D.Zibolienės nuotr.

Birželio pradžioje mūsų rajone turėtų startuoti Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlyta, Seimo patvirtinta ligoninių ir viešųjų sveikatos įstaigų vadovų rotacija – savivaldybės administracija žada skelbti konkursus eiti direktorių pareigas. Rotacijos rykštė gresia tik dviem iš keturių Rokiškyje dirbančių vadovų.

Vadovas penkeriems metams
Kovą su korupcija paskelbusi valdžia nusprendė rotuoti kai kurių įstaigų – teismo, prokuratūros, medicinos – vadovus. Ilgas vadovavimas vienai įstaigai sumažina motyvaciją siekti veiklos rezultatų. Įstaigose vykstant statyboms bei remontams, direktoriai susibičiuliauja su šiuos darbus atliekančiomis firmomis. Be to, ligoninių vadovai susigyvena su vaistų ir kitų  firmų tiekėjais.
Pernai liepos 1-ąją įsigaliojo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos. Jos numato, jog ligoninių ir kitų sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose dirba dešimt ir daugiau gydytojų, direktoriai į darbą priimami viešo konkurso būdu. Su laimėtojais sudaromos terminuotosios penkerių metų darbo sutartys. Lig šiol nebuvo nustatyta tokio termino ir direktorius galėjo dirbti tiek, kiek pajėgė ir norėjo.
Prezidentė siūlė ne tik nustatyti vadovų penkerių metų kadencijos laiką, bet ir amžiaus cenzą (ne vyresni kaip 65 metų asmenys) bei kadencijų skaičių (ne daugiau kaip dvi vienoje įstaigoje). Dar kartą pretenduoti į tą pačią kėdę žmogus galės praėjus ne mažiau kaip penkeriems metams. Lietuvoje gydymo įstaigų vadovų, dirbančių daugiau nei 10 metų, yra apie 80 proc., vyresnių nei 65-erių – 10 proc.
Tačiau šiuos Prezidentės siūlymus seimūnai atmetė.

Ne rotacija, o naujas konkursas 
Įstatymo pataisa numatė, jog įstaigų vadovai, kurie savo postuose užsisėdėję daugiau nei 10 metų, vadovauti toliau turi teisę tik vienerius metus – tai yra iki šių metų liepos 1-osios. Ši pataisa aktuali dviem mūsų rajono sveikatos įstaigų, kurių steigėja yra rajono savivaldybė, vadovams – VšĮ Rokiškio rajono ligoninės direktoriui Raimundui Martinėliui ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros (PASPC) centro – Zitai Kapušinskienei.
Pasak rajono savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės Vidos Spaičienės, birželio pradžioje ketinama skelbti konkursus eiti šių direktorių pareigas.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Dalia ZIBOLIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: