„Galvos, kaukės, maskaronai“ neseniai atidaryta Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje. R. Gailiūnas tarp kitų autorių (tarp jų ir mūsiškio Rimvydo Pupelio) pristato penkis paveikslus, kur nutapytos grimasos. Jos pastaruoju metu dažnos dailininko kūryboje. Dusetose veikia paroda žirgų tema, kur dalyvauja Rokiškio dailininkai. O M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune šią savaitę atidaroma dar viena R. Gailiūnui ypač įdomi paroda. Ji skirta praėjusio amžiaus dailininkui Antanui Samuoliui. Be kita ko, joje tyrinėjama autoriaus įtaka lietuvių tapybai ir dalyvauja apie keturiasdešimt autorių.

„Geltona moteris. Antano Samuolio (1899 – 1942) retrospektyva ir inspiracijos“ – taip vadinasi paroda. Pirmojoje dalyje – ne tik A. Samuolio kūryba nuo ankstyviausių iki paskutinių jo kūrinių, bet ir fotografijos, dokumentai, memorabilijos, pasakojančios apie tapytojo asmenybę, kūrybinę biografiją bei artimųjų žygius  dėl jo atminimo įamžinimo. Dailininkas nuo plaučių tuberkuliozės mirė pakankamai jaunas, mokinių neturėjo, tačiau iš jo „mokėsi net trys Lietuvos dailininkų kartos“.

Antra parodos dalis skirta A. Samuolio kūriniui „Geltona moteris“. Tai merginos portretas. Anot parodos organizatorių, „praaugęs šio žanro ribas, tapęs apibendrintu ir skausmingu epochos atspindžiu“. Portretas paliko ryškų spaudą Lietuvos mene ir darė įtaką kūrybai kelių kartų menininkams. Todėl ekspozicijoje pamatysite daugybę skirtingų kūrinio interpretacijų. Tarp jų ir R. Gailiūno paveikslus. Paroda pristatoma minint 125-ąsias garsaus praėjusio amžiaus tapytojo gimimo metines. A. Samuolio paveikslų išlikę nedaug, tačiau jų „laikui nepavaldi ekspresija ir tikrumas žavi bei traukia menotyrininkus, įkvepia kūrėjus“. A. Samuolis buvo vertinamas kaip vienas gabiausių garsiojo mūsų kraštiečio Justino Vienožinskio studentų jo vedamoje studijoje.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: