Ar žinote, ką bendro turi pirmieji Rokiškio mikrorajono namai ir Nacionalinis operos ir baleto teatras? Juos projektavo ta pati architektė, iš Rokiškio kilusi Elena Nijole Bučiūtė (1930–2010), kurios vardu vadinamas skverelis tarp mikrorajono ir Respublikos gatvės.
Paminėtas pirmojo mikrorajono namo, kuris dabar yra pažymėtas trečiuoju Taikos gatvės numeriu, šešiasdešimtmetis. Tai nebuvo pirmasis daugiabutis namas mieste, pora pavienių jau stovėjo kitose Rokiškio vietose, bet pirmasis naujamiesčio pastatas, šalia kurio buvo statomi kiti. Minėjimo iniciatorė buvo šiame name gyvenanti Alė Kazlauskienė, kuri pirmoji pradėjo domėtis namo istorija, rinkti ikonografinę medžiagą. Pasak jos, sunkiausia buvo nustatyti kai kurių nuotraukų autorystę. Pirmoji rasta namo nuotrauka buvo Ninos Jančienės, kuri maloniai leido ja naudotis. Kitų autorių dar ieškoma. Ponia Alė prašo atsiliepti ir kitų turinčių šio namo nuotraukų, pasidalinti jomis. Dabar namą valdančios daugiabučio namo savininkų bendrijos pirmininkė Daiva Kiškienė sako iš pradžių nelabai tikėjusi namo 60-mečio minėjimo idėja, bet pamažu ja užsikrėtė ir dabar labai džiaugiasi, kad istorinis namas įamžintas.
Prieš šešetą metų šalia namo nuo remontuojamo kelio buvo atvežtas ir pastatytas didokas akmuo, ant kurio jubiliejaus proga pritvirtinta atminimo lenta (autorius Saulius Varnas).
Pasveikinti susirinkusius dabartinius ir buvusius namo gyventojus atvyko rajono meras Ramūnas Godeliauskas, kuris su bendrijos pirmininke atidengė atminimo lentą, vicemeras Antanas Taparauskas, savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas. Meras prisipažino taip pat, kalbėdamas su A. Kazlauskiene, atėjusia pakviesti į iškilmes, ne iš karto patikėjęs tokių iškilmių prasmingumu, bet paskui buvo įtikintas, kad miestui tai svarbus įvykis – naujo modernaus miesto rajono atsiradimas. Meras pasidžiaugė, kad namas neliko toks, koks buvo pastatytas, dabar renovuotas, tad stovės gerokai ilgiau.
Daugiau „Gimtajame…“