GR nuotr.

Susitarti nepavyko 

„Aš negaliu paaiškinti, kodėl buvo priimtas sprendimas parduoti minimą pastatą. Apie tai reikėtų klausti tuo metu meru dirbusio Antano Vagonio. Būtent tada buvo priimtas sprendimas ir pastatas parduotas. Ar 55 tūkst. eurų suma už tokį pastatą buvo mažai ar daug, nesiimu vertinti. Bet taip pat girdėjau, jog dabar jis pardavinėjamas už tris kartus didesnę sumą. Pastatą įsigijo fizinis asmuo, kuriam jis priklauso ir šiandien. Teko bendrauti su verslininku ir kolekcionieriumi Vaclovu Kontrausku ieškant patalpų jo valdomam Lietuvos kulinarinio paveldo muziejui. Kiek man yra žinoma, su pastato savininku susitarti dėl pirkimo-pardavimo sąlygų jam nepavyko. Labai gaila“, – sakė rajono meras R. Godeliauskas.  

Neseniai pastatą iš išorės apžiūrėję rajono tarybos Kontrolės komiteto nariai ir paveldosaugos specialistai net negalėjo patekti į vidų, nes „namas su bokšteliais“ – privati nuosavybė. Asmeninio archyvo nuotr.

Teisiškai ir morališkai 

Klausiamas apie galimybę nupirkti pastatą savivaldybei, meras sakė, kad būtina paminėti du aspektus. Moralinį ir teisinį. „Pirkimas būtų vykdomas iš savivaldybės biudžeto, t. y. visų rajono žmonių pinigų. Ar sąžininga būtų pirkti už 170 tūkstančių eurų, kai prieš tai pati savivaldybė pardavė už 55 tūkstančių eurų? Mano nuomone ne!“ – sake meras. 

Jo nuomone, teoriškai diskutuoti būtų galima nebent svarstant apie tokią pačią sumą. „Kitas dalykas – teisinis. Savivaldybė gali įsigyti nekilnojamąjį turtą tik konkrečiai viešajai funkcijai vykdyti. Turėtų būti nustatyta, kokia funkcija bus vykdoma ir koks tam patalpų poreikis. Negana to, galėtume tik skelbti konkursą tam tikro dydžio pastatui ar patalpoms. Esame suvaržyti teisės aktų ir negalime derėtis dėl konkretaus objekto. Jau gavau vieną siūlymą pirkti šį pastatą ir perkelti ten muzikos mokyklą. Tačiau muzikos mokyklos bendruomenė nėra antikvarinis daiktas, kurį galima mėtyti iš vieno seno pastato į kitą. Tokias diskusijas siūlau baigti ir susikoncentruoti į naujos mokyklos statybą.  

O dėl šio pastato ateities tikiuosi, jog atsiras investuotojai, kurie turės idėją, kas ten galėtų būti, turės noro ją įgyvendinti ir, žinoma, kelis milijonus eurų…“ – sakė rajono vadovas. 

 

Vienintelis susidomėjo vieninteliu 

Šį pastatą, miestui pastatytą bene turtingiausių Rokiškio žydų brolių Zametų, ankstesniais metais, dar prieš karantiną, savivaldybė nesėkmingai bandė parduoti keletą kartų. Viename aukcione  savivaldybė už jį prašė 61 tūkst. 280 eurų. Tikėtasi, kad įspūdingos architektūros ir istorijos objektas sulauks ne vieno pretendento ir kaina aukciono metu išaugs. Tačiau taip neįvyko – pastatas tada nesulaukė nė vieno pirkėjo. 

Aukcionui, kai pastatas sulaukė pirkėjo, savivaldybė pateikė 8 nekilnojamojo turto objektus, tarp jų ir „namą su bokšteliais“. Minimas pastatas vienintelis sulaukė pirklio. Tiesa, pretendentui varžytis nereikėjo, nes pageidavimą pareiškė jis vienintelis. Tad ir kultūros paveldo objektą įsigijo už pradinę aukciono kainą – 55 tūkstančius eurų.   

Kultūros paveldo objektui taikomi griežti autentikos išsaugojimo, statybos ir rekonstrukcijos reikalavimai. Miesto šviesuomenė ir verslininkai ne kartą kūrė planus, jog stilingiausias aikštės trijų aukštų pastatas galėtų atgauti kadaise turėtą reikšmę – tapti reprezentaciniais Rokiškio miesto namais, kuriuose veiktų modernus viešbutukas, kavinukė, kamerinio pobūdžio kultūros renginių erdvės.  

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rok
Rok
2025 19 gegužės 8:24

Laukti galime mes, gyventojai, o savivaldybė tūrėtų dirbti, kad šis pastatas puoštų miesto širdį.

ditė
ditė
2025 18 gegužės 14:57

Būtinai reikia ieškoti galimybių išsaugoti šį unikalų pastatą, bei Nepriklausomybės paminklą.Gal pamėginti kreiptis paramos į visuomenę .Trupa ir aikštės danga,,manau,nuo druskos ir sniego valymo darbų.

Rekomenduojami video: