Asmeninių archyvų nuotr.

– Ar nemanai, kad šiais laikais mokslo diplomas po truputį pradeda prarasti savo vertę? Ar tam tikros žmogiškosios savybės turėtų būti vertinamos labiau nei diplomas?

Radvilė: – Taip, ypač jauni žmonės vis dažniau pagalvoja, jog mokslo „popieriukas“ nebe toks svarbus. Manau, kai kur įdarbinant reikėtų daugiau atsižvelgti į žmogaus motyvaciją ir norą dirbti bei tobulėti.

Edvinas: – Diplomas yra reikalingas norint įsidarbinti. Į žmogiškąsias savybes – atsakomybę, kantrybę, punktualumą, geranoriškumą ir bendradarbiavimą komandoje – turėtų būti dar labiau atsižvelgiama.

Ąžuolas: – Diplomas po truputį keičia savo prasmę: iš oficialaus dokumento lieka popieriaus lapas kaip įrodymas sau pačiam, kad esi kažką pasiekęs tam tikru gyvenimo tarpsniu. Kiek teko girdėti, dalis naujai įsikūrusių verslų nebereikalauja iš darbuotojo mokslų baigimo dokumentų, o labiau akcentuoja ir vertina žmogiškąsias savybes. Tikiuosi, kad ateityje baigimo diplomai nebeturės didelės įtakos įsidarbinant, o bus vertinami individualūs žmogaus sugebėjimai.

Gustė: – Jau ir dabar yra įmonių, kurios samdo darbuotojus, turinčius reikiamų savybių, bet baigimo diplomas, manau, vis tiek turės vertę, juk kas norėtų daktaro labai gero žmogaus, bet nieko nesuprantančio apie mediciną.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Morta
Morta
2023 8 vasario 13:29

siais laikais, be specialybes, kaip be,, galvos,, busi stumdomas visur ir visada, aisku gali uzdirbt daugiau isvykes i uzsieni, bet jei bus ir tik,, profkinis,, issilavinimas, vistom galvas kaposi ir tiek…..

Obelis
Obelis
2023 7 vasario 23:46

Fantastai. O iš kur nors kokie specialybiniai sugebėjimai, jeigu nesimokei specialybės?

Sigita
Sigita
2023 7 vasario 19:14

Nieko pasaulyje dar nesugalvota geriau uz MOKSLA ir ZINIAS! Tik mokslo siekimas zmogu zmogumi daro! O tokios antrastes pavadinimas kad diplomas nereikalingas tik ‘baudziauninkams’ ir ‘juodnugariams’…

katinas
katinas
2023 7 vasario 10:42

Žaviuosi jaunų žmonių drąsa. Gal jie be „popieriuko“ išdrįstų ir apendicitą išoperuoti? Gal norėtų namą suprojektuot, youtube filmukus pažiūrėję? Gal jūs norėtumėte, kad jums elektros instaliaciją išvedžiotų youtube specialistas? Jaunų žmonių bėda yra ta, kad jie nori visko lengvai, gretai ir be rūpesčių. O žmogus be išsilavinimo yra nekvalifikuota darbo jėga. Kita vertus, kai 35 proc. elementariai skaičiuot nemoka…

Rekomenduojami video: