Eligijaus Daugnoros nuotr.

Pasiruošta kruopščiai

Prie palapinės, kuri iš arčiau atrodo žymiai geriau negu iš ano kranto – erdvi, su prieangiu ir miegamuoju, tvirta, pastatyta išmanančio žmogaus, ne pirmą dieną turistaujančio – radau vyriškį. Jis nesislapstė, nevengė pasišnekėti ir prisistatė esąs Romas. Paklaustas, kaip atsidūrė ant ežero kranto, sakė, jog į Rokiškį iš Panevėžio atsikraustė neseniai, susirgus žmonos motinai. Jis pats turi neįgalumą, žmona jau pensininkė, tad važiuoti kur nors toliau prie jūros ar ežerų nelabai yra sąlygų, o ir uošvei reikalinga kasdienė priežiūra (žmona tuo metu kaip tik buvo išėjusi pas savo mamą), bet su samdytomis slaugėmis ši nelabai sutarianti. Visgi pabūti gamtoje žmonėms norisi. Kartu gerai jaučiasi ir nedidelis draugiškas baltas šunelis.

Saulės baterijos, biotualetas

Matosi, kad šeima didžiajai vasaros sezono iškylai pasiruošė kruopščiai. Šalia didelės palapinės, kurioje ir ketvertas žmonių sutilptų, kraunasi saulės baterijos. Nuo jų šeimininkai sako pasikrauną savo mobiliuosius, turi pasidarę mini biotualetą, aplink švaru, jokių šiukšlių, nė žymės jokio lauželio – Romas sako žinąs, jog laužo bet kur kurti negalima, tad arbatą ar maistą pasišildo ant kelioninės viryklės. Žuvies pasigauna ežere – parodė tą rytą ištrauktą nemažą karšiuką, sakė, kad prieš pora dienų ir poros kilogramų starkį sužvejojęs. Baigiantis pokalbiui prie kranto priplaukė ančių pora, kuri, anot Romo, gyvena netoli ir jau priprato gauti maisto, tad neretai apsilanko.

Vienintelė bėda

Vienintelė bėda, sako Romas, ir yra tai, kad prie ežero neradęs įrengtos laužavietės…

Daugiau „Gimtajame..“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 13 liepos 18:27

na ir pastabus žurnalistas ..,susipažino su piliečiu ,čia juk poilsis malonesnis prie skaidrių lietuviškų ežerėlių ir,manau, į” vidurkio ” statistika patenka

Rekomenduojami video: