GR nuotr.

Įvertino dedamąsias

Tarybos narys Mindaugas Petkevičius ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu domėjosi, kiek konkrečiai lėšų savivaldybė, planuojama, vidutiniškai uždirbs nuo kiekvienos transakcijos, mat ir taip aišku, kad didžiąją dalį lėšų susižers elektros tiekėjas.

„Kiek liks, neskaičiavome, tik įvertinome visas dedamąsias – elektros energijos kainos vidurkį, galios dedamąją ir t. t. Kai elektros kaina yra kintanti, tai sudėtinga ir paskaičiuoti“, – teigė rajono savivaldybės Turto valdymo ir ūkio skyriaus vedėja Ernesta Jančienė.

Ar nesumažės baseino klientų?

Tarybos nario Gintaro Girštauto manymu, gali būti, kad, apmokestinus elektromobilio įkrovimo paslaugą, Rokiškio baseine gali sumažėti klientų. „Žmonės tuo metu, ko gero, maudydavosi, o jų automobiliai kraudavosi. Ar nenukentėsim, žinant, kad mokamų stotelių daugėja? Žmonės ims rinktis pigesnes ir patogesnes vietas“, – teigė jis.

„Esu gavęs keletą diskusinio pobūdžio skambučių, ar negalėtų savivaldybė dotuoti būtent šios pakrovos? Gal galėtume būti šiek tiek išskirtiniai? Suprantu, kad administruoti patys negalim, reguliuoti įmokos – irgi, bet palikti, tarkim, nemokamą pakrovą ir paskatinti žmones įsigyti elektra varomus automobilius vis būtų motyvas“, – siūlė tarybos narys Algis Čepulis.

Ketverius metus buvo nemokama 

„Gal kontrolinis žaliosios energijos projekto laikotarpis baigėsi, ir dėl to nusprendėte apmokestinti?“ – svarstė tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė.

E. Jančienė komentavo: „Paslauga buvo teikiama net ketverius metus neatlygintinai, tai gal dabar metas…”

Meras Ramūnas Godeliauskas. GR archyvo nuotr.

Čia įsiterpė ir meras Ramūnas Godeliauskas: „Mes nerengėme jokio projekto, Susisiekimo ministerija tiesiog nupirko ir perdavė stoteles visoms savivaldybėms. Kiek teko bendrauti su baseino direktoriumi, pagrindiniai įkrovimo stotelės klientai nėra baseino lankytojai. Tai mūsų miesto gyventojai, kurie ryte pasistato ten savo elektromobilį, eina pėstute arba paspirtuku važiuoja į darbą, o baigę darbą pasiima įkrautą elektromobilį ir važiuoja namo. Užuot įsikrovę namuose, naudojosi nemokama paslauga iš savivaldybės biudžeto. Čia didžiausias skaičius tokių klientų ir būtent tai įžiebė diskusijas, kad gal vertėtų krovimą apmokestinti.“

Tarybos narys Egidijus Vilimas galvoja, jog sprendimas priimamas per skubotai, todėl nuo balsavimo susilaikys. „Aš irgi susilaikysiu, nes nesvarbu, kas darė projektus – ar ministerija, ar savivaldybė. Elektromobilių įkrovimo stotelės buvo pastatytos kaip pavyzdžiai, kad žmonės pratintųsi prie žaliosios energijos. Savivaldybė, jeigu eina tuo kursu, galėtų nemokamo krovimo idėją palaikyti. Nes jei Rokiškio mieste nebus nė vienos nemokamos įkrovimo stotelės, tai gyventojams nėra gerai“, – mano R. Stankevičiūtė-Vilimienė.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juokas
Juokas
2024 29 rugsėjo 14:28

Nemaciau ne vieno paspirtukininko kuris atvarytu mašina krauti , o pac vaziuotu namo su paspirtuku . ES davė 3 milijonus euru su sąlyga , kad butu 5 metai nemokamai . Taip išėjo kad pro Rokiski nepravaziuoja elektromobiliai , o tik vietiniai kraunasi , pagal straipsni

Rekomenduojami video: