vilkai.lt nuotr.
vilkai.lt nuotr.

 

 

Iki vilkų medžioklės sezono pradžios likus kiek daugiau nei porai savaičių, Aplinkos ministerija išdavė leidimą mūsų rajone papildomai sumedžioti du plėšrūnus. „Žinia – gera, bet sąlygos prasilenkia su logika: vilkus, kurie per parą gali sukarti daugiau nei 50 km, leista medžioti ne visoje rajono teritorijoje, o tik keliolikos medžiotojų klubų ir būrelių plotuose. Viskas atvirkščiai: lengviau ūkininkus paraginti nakčiai gyvulius varyti į pašiūres, nei imtis žalą darančių vilkų…“ – pastebėjo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriaus vadovas Jonas Kubilius. Per sezoną plėšrūnai mūsų rajono ūkininkams pridarė 7 tūkst. Eur žalos.

Juodžiausi „taškai“

Praėjusios savaitės pabaigoje Aplinkos ministerija išdavė leidimus mūsų rajone papildomai sumedžioti du vilkus, kurie, kaip rodo praktika, vėliau bus įtraukti į sumedžioti per sezoną leidžiamų plėšrūnų skaičių.

Pasak rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Irinos Barauskienės, ministerijos prašyta leidimo vilkus medžioti visoje rajono teritorijoje, tačiau šią teisę gavo tik 14 medžiotojų klubų ir būrelių. „Medžioti šiuo žvėris leista tik tiems klubams ir būreliams, kurių teritorijose buvo užfiksuota daugiausia plėšrūnų išpuolių prieš galvijus. Vadinamieji juodžiausi „taškai“ – Kamajų, Obelių, Juodupės bei Panemunėlio seniūnijose“, – teigė pašnekovė.

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: