A. Mackuvienės nuotr.
A. Mackuvienės nuotr.

 

Penktadienį prasidėjęs “Kuc Kuc Kamajuos” šurmulys šeštadienio popietę jau įgavo pagreitį: iškilmingai paminėtas Kamajų bibliotekos 70-ies gyvavimo metų jubiliejus, pristatyta Venanto Mačiekaus knyga “Kamajai”, bendruomenė sukviesta į Šv. Kazimiero bažnyčioje vykusias diskusijas ir sakralinės muzikos koncertą, sėkmingai pasivaržyta krepšinio aikštelėje bei Kamajų seniūnijos keliuose ir t.t. Pagrindinis šventės akcentas – priešaky: sekmadienį 8 val. startuos tradicinis kermošius, 11 val. – Šv. Mišios…

Šį savaitgalį būriai žmonių traukė į Kamajų Respubliką. Iš viso tris dienas truksiančioje šventėje – galybė veiklos: Kamajų bendruomenės centre pristatytos Joanos Smalstienės ir Gedimino Kostik tapybos darbų parodos, iškilmingai paminėtas Kamajų miestelio bibliotekos 70-metis, pristatyta Venanto Mačiekaus knyga “Kamajai”. Mažieji šventės lankytojai turėjo progą susipažinti su knygelę “Jei mėnulis būtų nulis” parašiusiomis rokiškėnėmis Ieva Kiliene bei Lina Matiukaite.

Šurmulio šįkart netruko ne tik centrinėje miesto aikštėje ir bendruomenės centre, bet ir Šv. Kazimiero bažnyčioje: atskirose bažnyčios erdvėse padiskutuotu tikėjimo, sielovados, bendravimo šeimoje ir kt. klausimais kvietė kunigas Andrius Šukys, teologas – sielovadininkas Raimondas Gleiznys, pedagogė – filosofė Vilma Steputaitienė, šeimų sielovadininkė Elvyra Baltakienė ir “Gimtojo Rokiškio” korespondentė Lina Dūdaitė. Pasibaigus diskusijoms bažnyčią užtvindė XVI-XX a. muzika, kurią susirinkusiems atliko Nacionalinės premijos laureatas, saksofonininkas, prof. Petras Vyšniauskas ir vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė.

Vakarop pačių ištikimiausių šventės svečių laukė sportininkų apdovanojimo ceremonija, koncertas ir diskoteka.

Išsamiau – antradienio “Gimtajame…”

 

 

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: