Eligijaus Daugnoro nuotr.

Keitė pavadinimą

Susirinkusią kultūros ir teatro bendruomenę pasveikino rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Jis pasidžiaugė, kad graži atminimo sienos idėja pasiteisino ir vis pasipildo. Lituanisto, literato, muziko, teatro žmogaus Vytauto Vajegos duktė Justa Petronienė, pakviesta tarti žodį, trumpai peržvelgė svarbiausius tėvo biografijos faktus, ryšius su savo mokytojais, režisieriais Romualdu Juknevičiumi, Juozu Miltiniu, nuveiktus darbus. J. Petronienė padėkojo už V. Vajegos atminimo išsaugojimą ir džiaugėsi, kad jo pavyzdys gali įkvėpti naujiems darbams, palinkėjo neprarasti įkvėpimo, kūrybiškumo, savotiško humoro jausmo, būdingo rokiškėnams.

Kartu atidengtas ir atnaujintas atminimo ženklas dailininkui, bardui Eugenijui Petrovui. Ženklo autorius dailininkas Arūnas Augutis pasidžiaugė, kad dirbant tuometinėje Muzikos ir dailės mokykloje teko pažinti abu kūrėjus – V. Vajegą ir E. Petrovą. Jų ugdyti dailės, architektūros, muzikos kūrėjai pasklido po visą Lietuvą ir taip pat yra gyvi jų veiklos ženklai.

Atidengus atminimo lentas, pasveikintas ir 65-ąjį gimtadienį švenčiantis Rokiškio liaudies teatras. Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, sveikindama teatro kolektyvą, paragino nepamiršti režisieriaus Jono Korenkos, kuris darbą Rokiškyje pradėjo nuo Jaunimo teatro studijos sukūrimo, teatro piramidės, kurią sudarė vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų teatrų kolektyvai, vieni kitus auginę. Jau kurį laiką Kultūros centre nebėra nei vaikų, nei suaugusiųjų dramos kolektyvų. Kartų teatras Rokiškiui, pasak I. Matelienės, yra ne gražus troškimas, o pareiga. KC direktorė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė atsakydama paskelbė, jog vaikų ir jaunimo teatrų režisieriaus aktyviai ieškoma ir tikima, kad toks žmogus atsiras.

Dėl datos dar neapsispręsta

Asociacijos „Rokiškio teatras“ prezidentas ir teatro vadybininkas A. Skardžius, paklaustas, kas inicijavo teatro pavadinimo keitimą,  sakė, jog apie tai galvota seniai ir labiausiai trikdė tai, kad Liaudies teatro vardas tik sovietmečiu teiktas geriausius rezultatus pasiekusiems. Atsisakyti žodžio „liaudies“ pavadinime siūlė ir Nacionalinio kultūros centro Meno mėgėjų kūrybos skyriaus teatro specialistai.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: