Dominykas KUBLICKAS ir Giedrė KUBLICKIENĖ. A. Mackuvienės nuotr.
Dominykas KUBLICKAS ir Giedrė KUBLICKIENĖ. A. Mackuvienės nuotr.

 

Rugsėjo 1-ąją gatves užtvindė gėlių žiedais nešini moksleiviai. Šiemet šis būtinas šventės atributas, kaip pastebėjo „Gimtojo…“ pašnekovai, gerokai pabrangęs. Gręžiotis į lito laikus nė nereikia: prieš savaitę kardelio žiedą Rokiškio turgavietėje buvo galima įsigyti už 0,3 euro centų, rugsėjo 1-osios rytą už jį prašyta jau 0,5–1 Eur.

„Gimtasis…“ pašnekovų teiravosi, kiek jiems atsiėjo gėlės žiedas mokytojui šventinį rugsėjo 1-osios rytą?

 

Herkus KIŠŪNAS iš Bajorų kaimo (Kriaunų sen.)

 

Herkus KIŠŪNAS ir Justinas JANUŠEVIČIUS.
Herkus KIŠŪNAS ir Justinas JANUŠEVIČIUS.

 

Kiek tiksliai kainavo mano rožė, nepasakysiu, ją pirko mama, manau, maždaug už porą eurų. Kaip bebūtų, gėlė, mano galva, yra būtinas rugsėjo 1-osios akcentas ir be jos eiti į mokyklą nedrąsu. Negaliu sakyti, kad rugsėjo 1-oji man – didelė šventė, bet parodyti pagarbą ir dėmesį pedagogui – gražu.

 

Justinas JANUŠEVIČIUS iš Kriaunų

Už rožę mokėjau 1,8 Eur, nors eidamas jos pirkti galvojau, kad pavyks išsiversti su euru. Daug tai ar mažai – nepasakysiu, nes kainų neseku, bet faktas tas, kad beveik pusseptinto lito už tokią gėlę prieš porą metų tikrai nemokėjom… Kita vertus, rugsėjo 1-oji – šventė, todėl be gėlės neapsieisi.

 

Dominykas KUBLICKAS ir Giedrė KUBLICKIENĖ iš Rokiškio

Sūnus eis į septintą klasę Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje. Gėlę auklėtojai išrinko pats, labiausiai jam patiko 4,5 Eur kainuojanti „jaunystė“ (hortenzija). Ar tai daug? Tikrai nemažai, tokių kainų prieš porą metų nebuvo. Labai gerai pamenu, jog šakelė chrizantemų kainuodavo 2–2,5 Lt, o dabar – 1,5 Eur.

 

Gabrielius ŠUTAS (dešinėje) ir Justas KUZMA

 

Gabrielius ŠUTAS ir Justas KUZMA.
Gabrielius ŠUTAS ir Justas KUZMA.

Gėlėms išleidome apie 10 Eur. Esame abiturientai, rugsėjo 1-oji mokykloje mums paskutinė, todėl auklėtojai norisi dovanoti daugiau nei vieną žiedą. O kainos tokios, kokios yra: prekybininkai žino, jog rugsėjo 1-ąją be gėlės – nė iš vietos, todėl logiška, jog artėjant šventei jos brangsta.

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: