Pagal rajono švietimo optimizavimo planą, Kriaunų pagrindinė mokykla veiks tik šiuos ir dar kitus mokslo metus, vėliau jos skambutis skambės tik pradinukams. Redakcijos archyvo nuotr.

5 tūkst. 327 eurai per metus – tiek brangiausiai kainavo išlaikyti moksleivį vienoje rajono mokykloje. Ar ši našta pakeliama rajono ir šalies biudžetui?

Lėšas lemia mokinių skaičius

 Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vadovo Aurimo Laužadžio, vienam mokiniui skiriamų lėšų dydį lemia klasių sukomplektavimas: kuo klasės gausesnės mokinių, tuo mokyklai vienas vaikas kainuoja mažiau. „Rokiškio miesto mokyklų mokinių išlaikymas kainuoja per pusę mažiau nei mažesnių miestelių mokyklų, tačiau mokyklos niekuo dėtos, kad kaimuose sparčiai mažėja gyventojų: mažai gimsta vaikų, jaunos šeimos emigruoja į didmiesčius arba užsienį“, – sakė Švietimo skyriaus vadovas. Anot jo, 11 ir 12 klasėse turi būti ne mažiau kaip 15 mokinių, antraip klasė nebekomplektuojama, o mokiniai privalo rinktis kitą mokyklą. Pradinėje mokykloje turi būti ne mažiau kaip dešimt vaikų per visas keturias klases. Vardyti konkrečias mokyklas, kuriose mokinių išlaikymas yra labai brangus ir kurioms gresia  reorganizacija, A. Laužadis atsisakė. Anot jo, tuomet bendruomenėse kyla didžiausias ažiotažas, o tėvai dėl nesuprantamų priežasčių stengiasi kuo anksčiau pervesti vaiką iš mažos mokyklos į kitą, taip dar pagreitindami mokinių mažėjimą.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
onutė
onutė
2017 1 vasario 20:09

Pietų Afrikos Respublikoje taupant lėšas mirė beveik 100 psichinių ligonių

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/pietu-afrikos-respublikoje-taupant-lesas-mire-beveik-100-psichiniu-ligoniu

Taip Lietuvoj naikinkim ir mokyklas, tuo labiau vaikus. Stebint žinias link to einama, taupoma vaikų sąskaita.

Rekomenduojami video: