N. Byčkovskio nuotr.
N. Byčkovskio nuotr.

 

Keturias dienas trukusioje Rokiškio gimtadienio šventėje akylesni rokiškėnai pasigedo vietos verslo „prieskonio“. Pagrindinis miesto šventės organizatorius Rokiškio kultūros centro vadovas Erikas Druskinas neslepia: šventę, kurios sąmata siekia 12–14 tūkst. Eur, kiek daugiau nei 2 tūkst. Eur parėmė vos 6–8 rajono verslininkai. Negausios mūsiškių gretos buvo ir šventinėje mugėje: iš šimto joje prekiavusiųjų mūsų rajonui atstovavo tik keli tautodailininkai, ūkininkai ir perpardavėjai… „Tie, kurie norėjo prisidėti prie šventės organizavimo, prisidėjo, o tie, kurie asmeninę nuomonę apie Druskiną sutapatino su Rokiškio žmonėms organizuojama švente, priėmė kitokį sprendimą“, – sakė E. Druskinas.

„Verslas, žinoma, ne visas, politikuoja“

Prieš penkerius metus, ruošiantis Rokiškio miesto šventei, rajono valdžia ir verslo atstovai buvo priėmę bendrą sprendimą, kuriuo neformaliai įsipareigojo siekti, kad ateityje miesto gimtadieniai taptų palankia terpe vietos verslui, ūkininkams, bendruomenėms, kultūrai ir pan. Entuziazmo kupini atskirų sričių atstovai tąkart šventės svečius su savo veikla ir pasiekimais supažindino pasitelkę dangų raižančius vardinius parasparnius, demonstruodami žemės ūkio techniką, kviesdami šventės svečius į produktų degustacijas ir pan. Panašaus šurmulio, reikia pripažinti, netrūko ir šiųmetėje miesto šventėje. Respublikos gatvėje ir Nepriklausomybės aikštėje prekybininkų ir amatininkų klegesys vilnijo visas keturias šventės dienas: vieniems stumdantis eilėje prie pakruojiškių rūkytos mėsos gaminių, kiti ragavo uteniškių kepamų daržovių traškučių ar būriavosi prie sodinukų, rankų darbo drožinių, mezginių, žaislų, papuošalų, kvapnios kavos ir kitų gėrybių, suvežtų iš Lietuvos pasviečių. Tačiau šiame šurmulyje buvo vos keli mūsų rajono tautodailininkai, ūkininkai, pora uogų augintojų… Rajono verslo atstovų pavardžių nesigirdėjo ir šventės organizatoriams skelbiant rėmėjų sąrašus. Apie susiklosčiusią situaciją teiravomės Rokiškio kultūros centro vadovo E. Druskino.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
vidabu
2016 30 rugsėjo 12:19

Į šventę einama pramogų, bet ne apsikrauti nešuliais uogų, mėsos ar kitų pirkinių. Visko nusiperkame kas dieną, Bet juk ne visi turime pinigų tokiems brangiems pirkiniams, geriau bilietą į spektaklį perki, negu brangų produktą šventėje. Man tai pasirodė, kad net per daug tų pardavėjų ir net nervino, kad ne dainuojančius ar šokančius žmones matau, bet tik dešras, brangias žuvis ar taip gaminius, kurių visai nereikia. O kodėl privalo verslininkai remti? Juk tam yra KC su savo kolektyvais, ir nebūtina buvo tiek atlikėjų samdyti, scenų mažųjų dviejų nebuvo būtina rengti(jos kai aš mačiau tuščios buvo), nes Rokiškyje juk žmonių mažėja, daugiau… Skaityti daugiau »

Rekomenduojami video: