Gimtasis Rokiškis Aktualijos Mokyklas naikina mokinių stygius, viešumas ir švietimo politika

Mokyklas naikina mokinių stygius, viešumas ir švietimo politika

„Spauda labiau veikia negu mūsų svarstymai, kurią mokyklą reikia uždaryti“, – pripažino Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis (nuotr.). Su juo kalbėjomės po to, kai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „nusprendė svarstyti keisti mokyklų finansavimo modelį, kad būtų galima neskirti finansavimo silpnoms, mažai vaikų turinčioms regionų mokykloms“. Teigiama, jog ministras Algirdas Monkevičius neketina tiesiogiai mažinti finansavimo pačioms mokykloms. Tik svarsto „tobulinti mokyklų finansavimo modelį“, skatinantį pačias mokyklų steigėjas savivaldybes „greičiau ir racionaliau optimizuoti mokyklų tinklą“. Kaip tai būtų daroma? Ministras sako, kad prie švietimo tinklo tvarkymo planų grįžtama po savivaldos rinkimų formuojantis naujoms savivaldybių administracijoms. Akcentuojama, kad provincijoje tik apie penktadalį mokyklas baigusių moksleivių iš socialiai jautrių šeimų siekia aukštojo mokslo, tuo tarpu socialiai pasiturinčių šeimose į aukštąsias mokyklas įstoja 70–80 proc. vaikų.

1542
3

– Ar Rokiškio rajone yra tokių neperspektyvių mokyklų?

– Yra. Bet kai pasakai viešai, mokykloj kyla ažiotažas. Štai ir rusų mokyklos prieš gerą dešimtmetį sunaikinti neplanavom, bet spaudoj apie tuos svarstymus parašėt ir iš karto dingo vaikai. Taigi, spauda veikia labiau negu mūsų svarstymai. Bet, lyginant su ankstesniais metais, padėtis nėra bloga.  Galiu užsiminti apie  tokius taškus kaip  Jūžintai, Panemunėlis. Ten dideli mokyklų pastatai ir nėra žinių, ar išeis tuos pastatus panaudoti. Kriaunose mokosi labai mažai vaikų, tačiau mes labai džiaugiamės, kad kriauniečių  vaikai, kurie mokosi Rokiškyje, ten grįžta ir iki vakaro mokyklos pastate būna užimti – namų darbus ruošia, valgį verda. Panemunėlyje bus jungiamos 5–6 klasės, be to, norima dar aštuntokus išleisti kitais metais. O nuo šio rugsėjo uždarysim Kazliškio pradinių klasių skyrių, Laibgaliuose neliks pradinių klasių. O Kavoliškyje – 1000 žmonių, ikimokyklinės klasės didelės, pastatas nedidelis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Soc.darbuotoja
Soc.darbuotoja
2019 12 gegužės 13:48

Kai jūžintiškių paskutinės laidos du trečdaliai šiemet baigs universitetus, tai niekam neįdomu. O sportininkai gina Lietuvos garbę tarptautiniuose virvės traukimo ir svarsčių kilnojimo varžybose -jau pamiršta. Jaunieji futbolininkai pateko į apskrities varžybas – spauda tyli. Mergaičių futbolo komanda dalyvavo resbublikinėse varžybose, apskrityje visus nugalėjusios, spaudai neįdomu. Žadėjo parašyti, bet pamiršo.

Olia
Olia
2019 11 gegužės 21:16

Reiktu pakeisti ir mokso disciplina,o ne kelti socialiu seimu sistema,yra vaikas ,kur ,,gali,,mokytis,yra,kur ,,nenori,,,be to 20a.universitetus dauguma baige ,tikrai ,be anglu kalbos….

300WSM
300WSM
2019 11 gegužės 19:41

100metu Vilnius kaimai tegul nyksta