GR nuotraukų koliažas. Eligijaus Daugnoros nuotr.

Audėjų drobės

Tekstilės saugykloje gražiai sukabintos senųjų audėjų drobės: rankšluosčiai su kruopščiai išaustais audėjų inicialais ar vardais, spalvingos lovatiesės. Seniausi eksponatai, pasak muziejininkės-rinkinių saugotojos Giedrės Spundzevičienės, iš XIX amžiaus vidurio, bet yra ir vos 20–30 metų senumo tautodailininkių darbų. Įvairūs raštai, audimo technikos, spalvos, ornamentika, medžiagos. Tarp seniausių audinių  – dabar jau egzotiškos lovatiesės iš kanapių, kanapių ir vilnos, kanapių ir linų pluoštų. Kanapių pluoštas gerokai kietesnis, daugiausia naudotas virvėms vyti, o ne audimui, todėl šie darbai vieni vertingiausių. Tekstilės saugykloje dar pakankamai vietos ir naujiems eksponatams, kurių darbščios mūsų krašto audėjos, tikėkimės, nepagailės.

Vertingi drožiniai

Medžio darbų saugykloje tvarkingai į lentynas sukrauti ir itin vertingi Liongino Šepkos drožiniai bei jų detalės, netilpę į didžiąją ekspoziciją, ir skirtingų stilių, manierų, technikų geriausių mūsų krašto medžio drožėjų K. Paunksnio, R. Matulionio. P. V. Kalpoko, Br. Milaknio, K. Venckevičiaus, R. Žaliuko, J. Čypo, V. Zakarkos bei kitų lengvai atpažįstamų, savo stilių turinčių meistrų skulptūros bei drožiniai.

Garsėja tapybos darbų kolekcija

Tapybos darbų kolekcija Rokiškio dvaras ir Krašto muziejus nuo seno garsėja, tad pasižvalgyti po dailės darbų saugyklą buvo be galo smalsu. Joje saugomi ir grafų sukaupti meno lobiai, ir naujesni kūriniai, ypač gausu M. Bičiūnienės ir R. Bičiūno darbų. Gaila, kad dailės darbų katalogai dar nėra tokie laisvai internete prieinami, kaip, tarkime, knygų, bet muziejaus direktorės pavaduotoja, vyriausioji muziejaus rinkinių kuratorė Dalia Kiukienė, vedžiojusi po šią saugyklą, sakė, jog kortelės, kuriose smulkiai aprašyti saugomi dailės kūriniai, jau skaitmeninamos, kaip, beje, ir kiti muziejaus fondai. Tad netrukus su įvairiopomis saugyklose saugomomis vertybėmis galėsime susipažinti bent internetu.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: