Eligijaus Daugnoros nuotr.

Didžiąją dalį šventės publikos sudarė moksleiviai, kuriems ši data iš tikrųjų labiau istorija negu aiškiai suvokiamas jų gyvenimas. Jiems daugiausia ir buvo skirta muziejininko Justino Malciaus paskaita apie NATO kūrimąsi, užduotis bei Lietuvos kelią į šią organizaciją. O kelias tikrai nebuvo toks paprastas ir lengvas. Jis tęsėsi nuo 1994 m., kai tuometinis Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas kreipėsi į NATO generalinį sekretorių dėl šalies narystės organizacijoje, iki 2004 m. kovo 29 d., kai tapome visateise Šiaurės Atlanto sutarties nare.

Šventėje dalyvavę Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Rokiškio 506-osios pėstininkų kuopos savanoriai Vytautas Narbutas, Vaidas Šinkūnas, Dominykas Čerškus bei Žygimantas Dumbrava pristatė savanorių amuniciją bei ginkluotę: granatsvaidžius, kulkosvaidžius, taikliojo šaulio ginklus, automatinius šautuvus, kuriuos moksleiviai, pradžioje gana nedrąsiai, bet vėliau su neslepiamu smalsumu galėjo pačiupinėti ir palaikyti rankose.

Buvo apdovanoti ir muziejaus kartu su Rokiškio jaunimo centro dailės mokytojais šiai progai organizuoto vaikų piešinių konkurso „Galingi, nes vieningi“ nugalėtojai. Konkurso dalyvių darbai eksponuoti muziejaus balkone, o pirmąją vietą laimėjo Fausta Jasiūnaitė.

Minėjimo dalyviams koncertavo Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis (vad. Eugenijus Gudonis), kuriame groja moksleiviai ir jų pedagogai.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: