Rokiškio policijos viršininkas Eugenijus Šopis sakė, kad pareigūnai miesto gimtadienio dienomis užtikrins šventės saugumą. Redakcijos archyvo nuotr.

Į viršų šoktelėjusi baudų kartelė, panaikintas administracinis areštas, įvesta baudžiamoji atsakomybė už vairavimą išgėrus (1,5 prom. ir daugiau), sugriežtinta atsakomybė už narkotinių medžiagų laikymą – šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas sukėlė atgarsį visuomenėje.

Naujasis ANK pakeitė prieš tris dešimtmečius priimtą ir daug kartų pildytą Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Pasak Rokiškio rajono komisariato viršininko Eugenijaus Šopio, senajame kodekse buvo nedidelė takoskyra tarp baudžiamosios ir administracinės atsakomybės, todėl policijos pareigūnas turėdavo spręsti dilemą: kada teisės pažeidimą pripažinti administraciniu, o kada – baudžiamuoju nusižengimu. Priėmus ANK dilemos neliko.

Policijos pareigūnų dažniausiai fiksuojami administraciniai nusižengimai – viešosios rimties trikdymas, viešosios tvarkos pažeidimas, pasirodymas neblaiviems viešojoje vietoje,  Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai, gyvūnų nepriežiūra.

Neblaiviems vairuotojams – baudžiamoji atsakomybė

Bene daugiausia atgarsio visuomenėje sulaukė administracinės atsakomybės už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio (kraujyje nustatyta 1,5 prom. ir daugiau alkoholio) panaikinimas. Dabar už tai numatoma baudžiamoji atsakomybė, o vairuotojui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Taip pat numatyta galimybė atimti teisę vairuoti iki trejų metų ar konfiskuoti automobilį.

„Šiemet Rokiškio rajone dar nesulaikėme nė vieno neblaivaus vairuotojo, kuris būtų pripūtęs 1,5 prom. ar daugiau. Panevėžio regione pirmieji naująjį ANK pritaikė pasvaliečiai. Teismui jau perduota byla, pagal kurią vairuotojas už pažeidimą atsakys baudžiamąja tvarka. Laukiame teismo verdikto, analizuosime situacijas“, – aiškino komisariato vadovas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio  “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2017 12 sausio 14:59

Dilemų neliko, bet laidavimas teisme liko…

Rekomenduojami video: