Jonvabalio skulptūra prie Bajorų kultūros centro kaskart puošiama vis kitaip. Giedriaus Kujelio nuotr.

Tie, kas mėgsta teatrą, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio lėks į Anykščius. Čia vyks tarptautinis teatro festivalis „ARTimi“, kuriame vaidins teatrai iš Italijos, Rumunijos, Lenkijos ir, be abejo, Lietuvos. Arba į Bajorus, kur ne tik bendruomenės salėje, bet ir įvairiose sodybose bus vaidinama lietuviškai. Šventės rengėjai ragina nepamiršti prijuosčių ir šaukštų – toks šiemetinio „Jonvabalio“ aprangos kodas ir tema. Tad ne tik bus galima mėgautis spektakliais, bet ir ragauti: meną, šakočius, šaltibarščius ir kita.

Tie, kas labiau mėgsta ne teatrą, o muziką, irgi neliks nuskriausti. Aukštakalniuose šeštadienio vakare – tradicinės „Vakaruškos“, kur gros ne tik šeimininkai „Barškutis“ (vadovė Esmiralda Smalstienė), bet ir Panemunėlio UDC kapela (vadovė Rasa Petručionienė) bei „Bičiuliai“ iš Vilniaus (vadovas Gintautas Paukštis). „Vakaruškose“ šoks R. Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus šokėjai „Nemunėlis“, galima bus pasimokyti rimtų užsiėmimų – velti vilną ir net skaldyti akmenis.

Jei kam prie širdies dar trankesnė muzika ir norisi pakeliauti toliau, tai jau nuo ketvirtadienio iki pat šeštadienio Ukmergėje vyks tarptautinis perkusinės muzikos festivalis, kuris bus dalis didžiulės miesto šventės. Kažkas pas mus sako, kad trys dienos miesto šventei per daug, o ukmergiškiai švęs visas penkias. Ne senovinės lietuvių vestuvės, bet irgi rimta šventė.

Iš trumpesnių, bet irgi nepaprastai žavių švenčių galima paminėti „Bėk, bėk, žirgeli“, kuri Niūronyse (Anykščių r.) žvengs ir kanopomis bildės šeštadienį.

Dailės mėgėjų svajonės išsipildymas – Stasio Eidrigevičiaus menų centro atidarymas Panevėžyje – irgi šį penktadienį. Bet į jį bilietai seniai išgraibstyti, tad tą nesibaigiančią šventę šiame mieste bus galima aplankyti ir vėliau.

Tad, jei tik galit, nesėdėkit namie. Žiūrėkit ir matykit, klausykit ir girdėkit, ragaukit ir mėgaukitės.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: