Nuotrauka iš www.pexels.com

Jie atsakė, jog tokia yra pastarųjų kelerių metų tendencija, bet kaip bus iš tikrųjų, matysime tik vasarai pasibaigus, nes meteorologai, kitaip nei klimatologai, tokių drąsių prognozių neteikia – apsiriboja tik pora artimiausių dienų. Ir į klimatologų prognozes meteorologai žiūri atsargiai – sako, jog tarpusavyje dažnai pasikalba apie jas ir nusijuokia, jog gali būti ir priešingai.

Pastarųjų dienų duomenys rodo, jog paskutinės gegužės savaitės ir pirmųjų birželio dienų karščiai atslūgo, o visas birželis turėtų būti netgi vėsesnis už normą ir labiau sušilti turėtų tik mėnesio pabaigoje. Meteorologai sako, jog prognozuoti tolesnių savaičių orus galima ir pagal tą anekdotą, kur vienas vaikas sako, jog lis, o kitas – kad bus giedra. Vienas iš jų vis tiek bus teisus. Po Joninių orai dažnai keičiasi. Pastaruosius kelerius metus su prasidėjusiu dienų trumpėjimu ateidavo sausros. Ar taip bus ir šiemet, sunku pasakyti.

Praėjusios savaitės smarkūs, bet tik kur ne kur nuliję lietūs, pasak orų stebėtojų, būdingi vasarai. Net ir pačiuose Biržuose buvo visokių įdomybių. Meteorologijos stotyje sulaukta net krušos, o kitoje miesto pusėje nė lašas neiškrito, dar kitur ne tik kruša barbeno, bet ir vėtra kilo.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: