![karaliunas donatas](https://grokiskis.lt/wp-content/uploads/2019/11/karaliunas-donatas-300x350.jpg)
„Tai patyčios. Nejaugi kažkoks nekompetentingas asilas dvidešimt metų dirbo tokį darbą. Streso gali ir nesuvaldyti, nes viskas yra nuolat filmuojama…“ – sako po tikrinimo volu patekę direktoriai, kurie vadovavo įstaigoms dvidešimt ar daugiau metų. Tylą jie nutraukė tuomet, kai pirmadienį paaiškėjo, kad, kandidatams neišlaikius kompetencijų vertinimo Vilniuje, neįvyks konkursas į ketvirtą rajono vaikų ugdymo įstaigos direktoriaus vietą Rokiškio choreografijos mokykloje. Anksčiau rašėme, kad nebus vadovų Obelių lopšelyje- darželyje, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre bei Rokiškio pagrindinėje. Savivaldybės vadovai nieko panašaus nesitikėjo ir jau svarsto galimą įstaigų sujungimą. O Pandėlio gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas (laikas pateikti dokumentus į šios įstaigos vadovo vietą baigėsi pirmadienį vakare) parašė redakcijai laišką.
Antradienį ryte tapo aišku, jog neįvyks ir penktas konkursas į Pandėlio gimnazijos direktoriaus vietą.
Kelios valandos lemia likimą
Pandėlio gimnazijos direktorius D. Karaliūnas nebeištvėrė ir jau penktadienį atsiuntė redakcijai laišką. „Beveik niekas nekandidatuoja į ugdymo įstaigos vadovo pareigas. Dėstoma, kad neproporcingas atsakomybės ir atlyginimo santykis, garantijų stoka ir pan. Keista, kad ten kandidatuodamas automatiškai esi nevykėlis, kad tau tarsi skirta tokia dalia, tampi auka ar kvailai besiaukoji kažkam ir dėl kažko, nes darbas nedėkingas“, – rašo D. Karaliūnas.
Jo žodžiais, Nacionalinės švietimo agentūros pretendentų kompetencijų vertinimas – dar vienas „stebuklas“, šiuo atveju įstatymo neproporcingai sureikšmintas.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Prieš 20 metų nebuvo jokios atestacijos, buvo sulindę partijų statytiniai ir visi kiti prisiplakėliai.
jie visa dar galvoja, kad yra nepakeičiami…
Direktoriai nepratę prie patyčių….
Ateityje rajone liks viena gimnazija su skyriais ir nuotoliniu mokymu.
Jei neišlaikytų niekas, gal ir galima būtų maištauti. Ilgamečiai vadovai labai dažnai vadovauja personalo rankomis, patys savo kvalifikaciją apleidžia. Suprantama, kad jie nuolatos užsiėmę, trūksta laiko, bet vadovo kompetencijų rinkinys per dvidešimt metų keitėsi. Net nejuokinga, kai vadovauti norintys žmonės pyksta dėl reikalavimo mokėti anglų kalbą.
O kam ta anglų kalba direktoriui? Gyvenam ne Anglijoj. Visur yra vertėjai. Nebent pavaduot anglų kalbos mokytoją būtų direktoriams privalu…
Tačiau vadovauti valstybei nereikia jokių testų, seimo nariui net aukštojo baigti nereikia.
Kas mus valdo? Partijos, bet ne žmonės.
tai gal tyčia skiriami neigiami įvertinimai, kad nebūtų kandidatų, ir įstaigos būtų naikinamos ar sujungiamos?
Kaip jums ne gėda…