Krašto muziejaus nuotr.

Rokiškio krašto muziejus kviečia visus norinčius jau suskubti kurti prakartėles, nes prieš Kalėdas šiemet bus rengiama tradicinė paroda, o geriausiems teikiamos premijos, kurias skyrė Lietuvos kultūros taryba. Organizatoriai nepriims prakartėlių tik iš maisto produktų. Nes per beveik tris dešimtmečius jau pasimokę – tokius eksponatus neretai apkramto pelės.

Rokiškio krašto muziejuje nuo 1998 metų Kalėdų rengiamos respublikinės prakartėlių konkursinės parodos. Jų organizavimo idėją pasiūlė italų dailininkas, verslininkas ir mecenatas Angelo Frosio, su Rokiškio krašto muziejumi bendradarbiaujantis nuo 1994 metų.

„Konkursinės parodos tikslas – puoselėti ir tęsti etnines lietuvių kalendorinių švenčių tradicijas, skatinti žmonių, ypač vaikų ir jaunimo, kūrybinę iniciatyvą, naujų raiškos formų ieškojimą, kalėdiniu laikotarpiu sukurti šventišką nuotaiką, žiemos metu, kai ypač sumažėja turizmo paslaugų įvairovė, didinti muziejaus patrauklumą, išlaikyti savitumą“, – sakė komunikacijos ir renginių koordinatorė Jolita Jurevičienė.

Parodos dalyvių amžius ir išsilavinimas – neribojamas.

Parodai turi būti pakeikiamos skulptūrinės bei tūrinės-erdvinės kompozicijos. Piešiniai ir paveikslai į parodą nepriimami. Prakartėlės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, išskyrus maisto produktus. Jos turi būti stabilios, patvarios, paruoštos eksponavimui. Dalyviai savo darbus į Rokiškio krašto muziejų turi pristatyti  iki lapkričio 25 dienos. Paroda pradės veikti gruodžio 1 dieną.

Daugiau – antradienio GR

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: