Jonas Buziliauskas. GR archyvo nuotr.

„Man labiau norisi pasigirti, kad neseniai gavau premiją. Kunigo, švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondas, vadovaujamas Leonardo Šablinsko, yra įsteigęs premiją, kurią teikia per šventę „Tegyvuoja teatras“. Pirmą premiją pernai gavo Vita Vadoklytė, o šiemet aš. Kitais metais vėl žada kam nors teikti. Tokių piniginių premijų nėra daug, dažniausiai gauni kokią statulėlę ar raštą, tai premijos visada džiugina. Esu tikrai labai dėkingas. Rašė apie tai Kupiškio, Anykščių spauda, bet norisi, kad ir Rokiškis žinotų apie tokius gerus darbus.

Tas pats fondas parems ir spektaklį pagal V. Mykolaičio-Putino dramą „Valdovas“. Su fondu dirbau prieš 10 metų, stačiau ir „Mindaugą“, ir „Mažvydą“, kurį mes suvaidinom bent 40 kartų, „Strazdą“ pagal Sigito Gedos poemą, su kuriuo daug gastroliavom ir po užsienio festivalius.

Negalvojau čia nieko statyti, Rokiškis turi savo teatrą, bet susidarė grupė žmonių, kuri kviečia, siūlo bendradarbiauti. Rokiškis tikrai teatrinis centras, nes norinčių vaidinti vos ne pusė miesto. Kodėl jie nesutelpa visi į vieną teatrą, tai čia jau ne mano reikalas.

Taip sutapo, kad Dainų šventei darau „Valdovo“ ištrauką. Kituose teatruose yra kitokių planų, tai čia galima pastatyti ir visą „Valdovą“, jei jau yra norinčių. Dainų šventei darom ištrauką su daugybe žmonių. Kartu dalyvauja Punsko lietuvių teatras, Kupiškio, Anykščių, Ukmergės teatrai – apie 50 žmonių. O čia yra šiokia tokia bazė, Leonardas sutinka remti. Esam sutarę, kad liepos 16 d. parodysim spektaklį prie Puntuko, minint lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą.

Su Kupiškio KC teatru statom Žemaitės „Petrą Kurmelį“, kurio premjera numatyta gegužės pradžioje. Anykščiuose baigiu su muziejum projektinį bendrą darbą apie A. Baranauską pagal R. Vanago apsakymą. Tai susidarys 4 spektakliai per šitą pusmetį.“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: