A. Stanio nuotr.

Siūlė išbraukti iš darbotvarkės

Šio klausimo svarstymą opozicijos atstovė  Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė siūlė apskritai išbraukti iš darbotvarkės ir skatinimo programą dar tobulinti, pasitelkus mokyklų bendruomenes.  R. Stankevičiūtės-Vilimienės įsitikinimu, rengiant gabaus jaunimo skatinimo programą nebuvo tariamasi su mokyklomis, bendruomene, neišklausyta jų nuomonė. Posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas į tokias pastabas atsakė, kad apie šią skatinimo programą viešai buvo paskelbta iš anksto, tačiau iš švietimo įstaigų nebuvo sulaukta jokių pasiūlymų.

R.Stankevičiūtės-Vilimienės siūlymui taryba nepritarė ir iš darbotvarkės šis klausimas nebuvo išbrauktas.

Programa reikalinga, nors ir tobulintina

Kaip sakė posėdyje šią programą pristatęs savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, komitetuose daugiausia diskusijų kilo dėl vienos programos dalies – dėl premijų puikiai besimokantiems mokiniams. Buvo siūlymų į šį skatinimą įtraukti ir mokytojus, premijuoti ir abiturientus, kurie visus egzaminus išlaiko ne mažesniais kaip 86 balais ir pan. Dėl kitų programos dalių komitetuose sulaukta pritarimo.

Opozicijos lyderis Antanas Vagonis atkreipė dėmesį, kad į programą neįtraukta muzikos, dailės, sporto mokyklos. A. Laužadis paaiškino, kad yra sportininkų rėmimo programa, tačiau sutiko, kad muzikos ir dailės mokyklos neįtrauktos.

Opozicijai priklausantis Irmantas Tarvydis apskritai suabejojo, ar vien pinigais pavyks mokinius motyvuoti puikiai mokytis. Politiko nuomone, tai kompleksinis dalykas, turėtų būti įtraukti ir mokytojai, kurie prisidėtų prie mokinių motyvacijos.

Vis dėlto net kritikuojantys šią programą sutiko, kad idėja gera ir rajonui tokios programos reikia. O tobulinti, pasak tarybos nario Egidijaus Vilimo, žinoma, galima ir reikia.

Taigi, programai taryboje buvo pritarta.

Pusę reikiamos sumos skirs AB „Rokiškio sūris“

Šiai gabaus jaunimo skatinimo programai kitais metais planuojama skirti 25 000 eurų: pusė jų skirs savivaldybė, kitą pusę – programos rėmėjai, t.y. AB „Rokiškio sūris“.

500 eurų dydžio premijomis bus apdovanojami 5-8 klasių ir 1g-4g gimnazinių klasių mokiniai už metinius visų mokomųjų dalykų puikius (10 balų) įvertinimus.

250 eurų premija skiriama abiturientams už kiekvieną valstybinio brandos egzamino „šimtuką“.

Numatyta skatinimo programa ir gabiam rajono jaunimui, dalyvaujančiam respublikinėse bei tarptautinėse olimpiadose. Už 1-ąją vietą respublikinėje olimpiadoje laukia 500 eurų, už 2-ąją – 400 eurų, už 3-ąją – 300 eurų premijos. Dvigubai didesnės premijos laukia tarptautinių olimpiadų nugalėtojų: už 1-ąją vietą – 1000 eurų, 2-ąją – 800 eurų, 3-ąją – 600 eurų.

Pagal iš mokyklų surinktą informaciją, puikiai besimokančių mokinių rajone 2020-2021 m. buvo 39, 2021-2022 m. – 33, 2022-2023 m. – 26. „Šimtukų“ vidurkis per metus – 8: 2021 m. rajono abiturientai gavo 11 „šimtukų“, 2022 m. – 5, 2023 m. – 7.

Kuklesni rajono jaunimo pasiekimai olimpiadose – per trejus pastaruosius metus respublikinėse olimpiadose turime 3, o tarptautinėse – nė vieno nugalėtojo.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: